| Anita20Peace a întrebat:

As vrea sa va intreb ce tip de regim alimentar trebuie tinut cand mergi la sala pentru a slabi?(ma refer la unul strict, sau ...nu chiar.)

Răspuns Câştigător
| Clauditza21 a răspuns:

Tine minte urmatoarele:Regula de aur intr-o dieta este sa nu te infometezi.Mananca mancare sanatoasa,renunta la prajeli, la fast food, paine si evita mancarea gatita.De altfel este bine sa mananci salate de tot felul,fructe,dar nu foarte multe pentru ca si ele contin zahar,deci ingrasa,si nu ocoli carnea,mai ales cea de vita,care iti va da fibrele necesare,de preferat sa o faci la gratar.Aaa,si inca o chestie,nu scoate paine din alimentatie de tot, doar ca cel mai bine este sa o mananci pe cea integrala, mai ales dimineata.Iti va da energia de care ai nevoie.Mananca sanatos si in combinatie cu sport, vei avea rezultate minunate.Succes.

1 răspuns:
| ovidw a răspuns:

Uite regimul meu daca te ajuta:
-REGIM-

ZIUA1
Dimineata:Mamaliga tare(200 grame)+200 ml lapte
Pranz :Mamaliga tare (maxim 400 de grame)+200 grame telemea vaca
Cina :Mamaliga(200 grame) +2 cremvusti de pui(fierti )

ZIUA 2
Dimineata:200 grame orez fiert (rece)+un mar razuit+o lingurita de miere de albine
Pranz:300 grame lapte cu orez+un mar la 2 ore dupa masa
Cina:150 grame oreze cu lapte+150 grame orez cu mar razuit(o lingurita miere)+mar

ZIUA 3
Dimineata:250 ml de suc de portocale si grefe(rece)+un mar
Pranz:o banana mare+300 grame iaurt+o lingura de miere(amestecata)+o portocala
Cina:un pamelo de 1kg(cu coaja)+un mar(in caz de nesaturare)

ZIUA 4
Dimineata: un ardei rosu (gras) mare +150 grame branza de vaca(proaspata dietetica)
Pranz :o punga de legume mexicane fierte+un crenvusti de pui fiert
Cina:3 rosi cu sare (mai mici)+o salata de ridichi si salata(cu sare, lamiae, ulei masline)

ZIUA 5
Dimineata:100 grame crenvusti + un mar
Pranz: 300 grame piept de pui fiert+o rosie+100 grame ananas
Cina:200 grame carne de vita (slaba[fiarta])+ 200 grame ananas

ZIUA6
Dimineata :salata de fructe 300 grame(portocala+grefa)
Pranz:un ceai cu un cub se zahar+2 feli de paine prajita unse cu branza prospata +mar
Cina:300 grame suc de portocale(natural)+2 feli de paine prajita+mar

ZIUA 7
Dimineata : 300-400 grame pamelo
Pranz: o banana mare+300 grame iaurt+o lingura de miere(amestecata)+o portocala
Cina :300 grame piept de pui +un cartof (mai mic)fiert +100 grame ananas

ZIUA 8:
Dimineata :o cana de 3 in 1 cu lapte+o paine prajita
Pranz:300 grame pipt de pui cu salata mexicana (garniture)+100 grame ananas
Cina:400 grame ardei gras +200 grame telemea de vaca+100 grame ananas

ZIUA 9:
Dimineata: o cana de 3 in 1 cu lapte+2 felie de paine prajita
Pranz: 400 grame pipt de pui cu salata mexicana (garniture)+100 grame ananas
Cina: 400 grame ardei gras +200 grame telemea de vaca+200 grame ananas