| ORGiGii_1610 a întrebat:

As vrea si eu niste poze si niste sfaturi pentru un machiaj simplu.
(pentru ochi verzi)

4 răspunsuri:
| Dj14mally a răspuns:

Pai simplu uite asa iti trebuie 3 culori de fapt 4 depinde ce culoare ai vrea sar ppotrivi galbenu trebuie sa faci uite asa:
1 culoarea alb, culoarea galbena, una verdesi daca vrei negru, fard da?
ca pasul:
1.iei culoarea albasi te dai cu ea la inceputul ochiului daca langa nas pe aclo dai o mica parte apoi dai cu alben langa ea tot asa un pic apoi cu verde un pic mai mult si un strop de negru la coada ochiului apoi incepi da dai le combini cu pensula dai de la cap la coada de mai multe ori astfel incat sa nu se observe culorile tari sa se vada o trecere de la alb la galben si asa,, poti sa te dai cu rimel si ia creionul de ochi apoi te dai doar pe jos atat.ca gata arata super iti garantez eu fac asta cu alb si albastru sau alb roz si la ambele foarte putin negru...o sa iti scoata ochi in evidenta o sa fii opservata de la distanta garantez dar daca nu faci cum am zis nu aata bine si o sa arati naspa...

| Zapa12 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=xhUeimxEUp4

Cel mai bine te inspiri de aici, pentru ochii verzi culoarea mov ii scoate cel mai bine in evidenta.

| ame93 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

eu stiu ca ochilor verzi li se potriveste nuantele de maro, lila, auriu.p.s. eu am ochii verzi:D

http://www.google.ro/......tp?/imgres

asta e ceva mai indraznet

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| rebela2011 a răspuns:

Intra aici si cred ca te va ajuta http://www.eva.ro/......29549.html