| iAmACat a întrebat:

As vrea si eu o sugestie la: Cum sa-mi fac parul la iceputul scolii?
Ma puteti ajuta? Dau FUNDA!
Dar as vrea sa fie usor de facut, dar sa arate deosebit!

Răspuns Câştigător
| Katoky a răspuns:

Mie imi plac cocurile de ''panda'' urechiuse adica iti faci 2 cocuri in drept cu urechile doar cu 3 cm in plus si dupa ce faci cocrile pui agrafe lungi dar subtiri sa nu se vada elasticu doar daca vreipui agarfe arata la fel de dragut sau sa il prinzi intr-o coada jos spre stanga sa iti lasi si in srtanga si in dreapta in fata cateva fire de par sau impletitura coada de peste (scrie asa pe you tube Tutorial fishtail braid (coada de peste))Bafta! eu zic ca cocurile sunt deosebite! Funda?

5 răspunsuri:
| iAmACat explică:

Multumesc tuturor!, o sa tin cont de parerile tuturor, as vrea sa va dau la toti fundite, dar nu pot dinpacate! Va pup pe toti!

| iAmACat explică:

Vreau sa zic ca mi-a placut mult si indeea AndreeiD26 si ei i-as fi dat fundita, dar nu s-a mai putut imi pare rau!

| Andreea2611 a răspuns:

1.Pentru a obtine coafura cu codite triple perie-ti parul pana la varfuri ca sa arate frumos si moale.
2.Ia parul din fata si rasuceste-l intr-o coada mica.Impinge-l in fata usor, apoi prinde-l cu o agrafa.
3.Fa la fel cu partile laterale.big grin
4. Daca ai, pune putin ser fiziologic sau gel pe degete si trece-l usor peste par, sti ca sa luceasaca!
5.Adauga trei agrafe dragute peste codite pentru a da farme coafurii tale.
MINUNAT SI STRALUCITOR!