| spotlight a întrebat:

cand cumparam pantofi in cutie este un plic cu niste granule, la ce folosesc ce sa fac cu ele?

Răspuns Câştigător
| Florin6326 a răspuns:

Se numeste silicagel(gel de siliciu) si este folosit pentru a tine sub control umiditatea care poate degrada incaltamintea din respectivul ambalaj.Atentie,ingerat este foarte toxic.

7 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Sunt niste granule pe care le tin ca sa nu se faca urati pantofii. Sau ca sa nu mai vina moliile la ei thinking

| Ramona1 a răspuns:

Ajuta la pastrarea si la intretinerea pantofilor.Se folosesc pentru a nu prinde un miros urat.

| crisbebe a răspuns:

Alea se pun in pantofi ca sa nu prinda miros dar nu cand esti incaltata

| intime a răspuns:

Acele granule se numesc"silicon" si ajuta la lipirea papucului in cazul in care acesta se dezlipeste...se pune la foc sau nu stiu exact cum se procedeaza dar stiu ca se numeste silicon... sper ca te-am ajutatwinkinghappy

| express11 a răspuns:

Granulele extrag umiditatea din cutie.astfel pielea nu mucegaieste(pielea pantofilor)

| AoiTori a răspuns:

Acele granule sunt folosite pentru a tine sub control umiditatea, pentru ca altfel materialul ddin care sunt confectionati pantofii se uzeaza. Sper ca te-am ajutat

| GuessWhoIAm a răspuns:

Le arunci nu ai ce face cu ele...