| anonimgl a întrebat:

Care sunt cele mai bune pensule de machiaj, firma?

6 răspunsuri:
| AndradaKissYou a răspuns:

Se spune ca cele mai bune pensule de machiaj sunt cele de la MAC si intr-adevar, sunt excelente.

| AndradaKissYou a răspuns:

Se spune ca cele mai bune pensule de machiaj sunt cele de la MAC si intr-adevar, sunt excelente.
Fundaaaaaaaaa?:X

| yasana a răspuns:

Avon

| yasana a răspuns:

Avon

| Zmeura_5657 a răspuns:

Pensulele de la MAC

| AndraMarva a răspuns:

Ca firma reprezentativa, este Da Vinci. Calitatea este indiscutabila; multe firme(de exemplu L'Oreal) si multi make-up artisti lucreaza cu ele. Fiind lucrate manual, sunt mult mai detaliate, desi sunt si alte brand-uri care au pensule foarte bune, cum ar fi Make Up For Ever sau MAC. Cel mai bine este sa iti formezi TU un set de pensule in functie de indemanare. Nu exista o firma care sa aiba TOATE pensulele "cele mai bune". Un make-up artist are in trusa sa diferite brand-uri. Poti sa incerci, de exemplu, pentru fondul de ten, o pensula DUO, precum MAC 187(e comoda pentru majoritatea, indiferent de indemanare), insa daca vrei ceva profesional cauta pensule din par natural(pana la urma se poate lucra si cu unele pensule de pictura, deoarece au parul moale si densitate adecvata)