| Casiana a întrebat:

Cat costa albirea dintilor la cabinetul stomatologic? Este cineva care si-a facut si imi poate zice cat dureaza? Va multumesc pentru ajutorul de pana acum! O seara buna!

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Salut big grin
Uite o oferta de albire a dintilor cu laser zoom de la o clinica: 100 lei/14 dinti si 150 lei/28 dinti (dar suma asta o platesti la fiecare sedinta). Procesul de albire cu laser (plasma) zoom se desfasoara de-a lungul a trei sedinte de cate 20 de minute. O astfel de albire dentara poate rezista si pana la doi ani de zile.
(Poti folosi si bicarbonat de sodiu dar nu abuziv pentru ca ataca smaltul!)
big grin

25 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sti ce iti recomand eu?happyDe ce nu te speli u pe dinti de 3 ori pe zi si odata la o saptamana sa te speli cu bicarbonat de sodiu sau chiar si cu sare, decat sa te duci la cabinet?
In 3 saptamani o sa ai niste dinti de invidiatwinking

| SweetCandy a răspuns:

Dureaza 6 luni...pretul depinde eu am uzit de 2 milioane un dinte...big grin

| Casiana explică:

Spike, nu m-am pus rau cu periuta de dinti, care este problema daca eu vreau un zambet complet alb? Am inteles gluma facuta, nu este nicio problema, dar gandeste-te mai intai cand deschizi gura, sau mai bine zis, cand te hotarasti sa tastezi!

| Casiana explică:

Multumesc mumoasa si multumesc sweet candy! Am intrebat care este pretul deoarece vreau sa am niste dinti frumosi, in plus, multe persoane isi fac albirea dintilor, si asta nu inseamna ca nu se spala pe dinti... Apropo, vreau decat raspuns la intrebare si sfaturi constructive asa cum a dat mumoasa sau sweet candy...Nu vreau raspunsuri ce nu ma intereseaza...Multumesc mult tuturor care m-au ajutat cu un sfat bun!

| Casiana explică:

Multumesc mumoasa si multumesc sweet candy!Am intrebat care este pretul deoarece vreau sa am niste dinti frumosi,in plus,multe persoane isi fac albirea dintilor,si asta nu inseamna ca nu se spala pe dinti...Apropo,vreau decat raspuns la intrebare si sfaturi constructive asa cum a dat mumoasa sau sweet candy....Nu vreau raspunsuri ce nu ma intereseaza....Multumesc mult tuturor care m-au ajutat cu un sfat bun!

| Casiana explică:

Offff, spike, ai fi surprins sa afli de ce doresc aceasta albire a dintilor!

| Casiana explică:

Multumesc, rox! rox, tu ca ti-ai facut, ce parere ai despre spike sau alte raspunsuri?

| Casiana explică:

Va multumesc tuturor...Si,wazgalycy,sa nu crezi ca iti port pica sau ceva, nici tie spike, va respect parerile! Sper sa nu va suparati nici voi pe mine, pentru ca v-am raspuns la "sfaturi"!

Răspuns utilizator avertizat
| rachid_4824 a răspuns:

Super raspunsul dat de mumoasa!

| ---droid-kid--- a răspuns:

Da' dc iti era sila sa dai cu periuta pe dinti?
este periuta cu baterie
numai cat misti manawinking

| ---droid-kid--- a răspuns:

Dc doresti casiana asa de tare albirea asat de dinti?
si oricum raspunsul meu nu a fost rautacios...si daca in msg ai vrut sa ma faci imatura crede'ma ca nu ma cunosti
in fine
ti'am spus ca sunt periute cu baterie...si nu mint.am asa ceva si nu k imi e sila cu periuta normala dar am primit'o cadou!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey...si pe mine ma intereseaza si am gasit pe net niste benzi care se aplica pe dinti: http://albirea-dintilor.com/......trips.html pe mine chiar ma incanta acest produs...mai intai voi merge la dentist si imi voi intreba doctorul daca produsul chiar da rezultate si cred ca il voi cumpara, in plus gasesti si niste comentarii de la cei care au folosit Crest Whitestrips.Byee!>:D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scump prietene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu vr sa aflu raspunsul intrebari puse de tine! mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat costa albire va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.nu trebuie sa te duci neaparat la dentist. Spala-te de 3 ori pe zi(dimineata la pranz si seara) si din cand in cand(cam o data la o saptamana) presara putin bicarbonat pe periuta si spala-te.Vei avea cu adevarat un zambet de invidiat.Trebuie sa ai doar rabdare.Atentie! Nu folosi bicarbonatul abuziv...iti va afecta smaltul dintilor.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| SpikE a răspuns:

Da de ce te-ai pus rau cu periuta de dintii?

| SpikE a răspuns:

Pai daca te spelii de 3 ori pe zi n-ai cum sa n-ai un zambet de invidiat! dar daca iti ies baniii din buzunar du-te la stomatolog, din cate stiu nu este sanatos!

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| alinaaa92 a răspuns:

Eu mi-am albit dintii la stomatolog dar la nimic nu mia folosit peste jumate de an mai uriti ierau si acum am folosit o pasta de dinti si ii foarte buna, dar cu parere de rau nu tin minte cum se numea...
dar asa o data in saptamana imi spal dintii lamie si sunt foarte bucuroasa., ...lamiia albeste dintii_sper sa te ajute

| albiredinti a răspuns:

300 de roni sedinta sau 1000 de roni un tratament complet constand in detartraj, periaj, polish, airflow, 4 sedinte de albire si fluorizare locala. Gelul folosit este beyond (peroxid de hidrogen 35%) si lampa cu accelerator beyond. Daca sunteti interesata contactati-ma pe id-ul de messenger albiredinti si va ajut cu o programare sau orice nelamurire pe care o aveti

| Alina_4276 a răspuns:

Casiana... pana la urma ti-ai albit dinti?happy.

| kitty12 a răspuns:

Buna.eu am folosit PLUS WHITE 5 MINUTE. Este din usa.Am gasit si la noi. Este un kit super bun si super ieftin. 75 roni. Uite linkul http://news.webshots.com/album/574594269auQhRH