| elena_8190 a întrebat:

Cat slabesc daca alerg zilnic 30 de minute timp de 3 saptamani..mersi funda:*

Răspuns Câştigător
| EJelly a răspuns:

Sa stii ca asta depinde de fiecare om in parte, dar eu iti spun ca in prima faza, daca nu ai mai facut sport de mult si "ii dai" acum cu 30 de minute pe zi, poti slabi chiar 3 kg. apoi, cu cat inaintezi, trebuie sa maresti timpul si sa mai adaugi si ceva exercitii ca sa obtii aceleasi rezultate (+renuntarea treptata la dulciuri si muuulte lichide).

iti dau un sfat: nu te cantari vara, ca te poate insela organismul. Daca dupa o masa luam un kg sau doua, mai adauga si aprox 3 kg de lichide... cantareste-te la sfarsit... dupa o anumita perioada, fiindca oricum rezultatele (3 kg in minus!) sunt vizibile!, te tonifici si nu ai nevoie de cantar!

2 răspunsuri:
| andypandy_2709 a răspuns:

1-2 kg. da oricum e bine ca te mentii in forma :* bea si apa si vei slabi poate cu cateva grame mai mult

| khatalyna a răspuns:

Nu o sa slabesti foarte mult daca vrei sa dai jos 0 jumatate de kg va trebui sa alergi 50 de min ce e frte mult in timp de o saptamana... oboseala si rezultate minime, bine ar fi sa faci sport innot sau ceva abdomene ce iti place sa faci ca sa dai jos schimba mereu sportul fiindca corpul se va obisnui cu el si nu va mai face minuni, si in plus de miscare fizica mai tine si o cura multa apa si fructe, deloc dulciuri si grasimi... sper ca ti-am fost de folos, funda?