| NoIdentity a întrebat:

ce e cu fetele astea anorexice? ce sunt? ce inseamna? cum gandesc?

6 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Sunt niste fete care au o boala. Chiar daca sunt foarte slabe in viziunea lor sunt grase si se infometeaza. Nu mananca nimic si ajung piele si os.

| Valisha18 a răspuns:

Anorexic inseamna oamenii care nu au niciodata pofta de mancare, sunt slabi, si totusi au impresia ca sunt grasi. Tin mereu dieta, desi nu e nevoie. Nu mananca pizza, hamburgeri, niciodata. Au impresia ca mancarea le face rau, si ca e bine sa stai nemancat. Ei se simt foarte bine, pana cand slabesc atat de mult incat cad pe strada si lesina.Este o boala destul de periculoasa.

| Simpatic a răspuns:

Gandesc ca sunt slabe,e o boala,cel mai frecvent fotomodelele se confrunta cu aceasta boala, din motive lesne de inteles, eu stiu atat cand iti este foame trebuie sa mananci...

| enverhoxha a răspuns:

Anorexicele visează să fie ca nişte îngeri, departe de orice e material. Mâncarea li se pare impură, la fel ca şi mersul la WC sau orice manifestare fiziologică. Ar vrea să trăiască doar cu aer şi petale de trandafir.

| MariusMarius96 a răspuns:

Anorexic inseamna: In cazul fetelor,ca se simp supraponderale(grase),chiar daca sunt slabe,este un gand inconstient dupa parerea mea, se infometeaza, si de cele mai multe ori se exagereaza in asa hal pana se inbolnavesc!

| Petretchi a răspuns:

Stiu cum te simti fetele sunt imposibile am avut si eu o relatie de o luna cu o fata care s-a incheiat ieri iar timp de o luna si-a batut joc de mine iar eu m-am lasat pacalit facandu-i cadouri si spunandu-i complimente deci ai grija de ce fel de fata te indragostesti\