| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

Ce recomandati pentru negi? (Am incercat Verolit si nu e bun). Vreau sa imi spuna cineva care s-a confruntat cu negii, deci din propria experienta daca se poate happy

7 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Eu personal, cand eram mai mic am pus seva de rostopasca (se gaseste pe camp, prin padure, se rupe trunchiul si seva galbena ce iese din floare se pune pe neg), si am pus de cateva ori, cateva zile si negul s-a uscat.

| brokxy a răspuns:

La mine verolit a functionat foarte bine! In ce zona mai exact ai negii eu pe fata am dat si s-a uscat de tot si nu mai am. Incearca Fitomed Crema cineva mi-a zis ca e foarte buna https://vegis.ro/......-negi-10g/

| brokxy a răspuns:

Da e foarte buna si rostopasca si e gratis! laughing laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rostopasca este foarte eficienta, cauta si tu prin gradinile blocurilor pentru ca e destul de raspandita. O alta varianta ar fi tinctura de rostopasca, dar incearca intai sa gasesti planta :) :
https://www.daciaplant.ro/rostopasca-tinctura.html

| Maxim_Ionut_Catalin_2000 a răspuns:

Eu am incercat tot felul de solutii, rostopasca, verolit, argintat de nu stiu ce si multe altele care nu au dat rezultate. Pana la urma am scapat de negi cu ajutorul chibriturilor. Aprinzi un chibrit, il lasi 2-3 secunde sa ardă apoi îl stingi și în secunda următoare pui capul unde a fost pucioasa pe neg. Vei simtii o oarecare durere de la neg până în ceafă dar este eficient.

| Violleta2022 a răspuns:

Usturoiul este foarte eficient.
Citeste pe internet, sa evzi cum se aplica.

| Sonia822 a răspuns:

Intreaba pe grupurile de Uleiuri Esentiale. Fac minuni