| Alexia639 a întrebat:

Ce remedii naturale pentru un par stralucitor/cu volum aveti si pentru mine.
Am parul lung si frumos dar vreau sa intretin cu mai multe vitamine!
Mersi anticipat

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ulei de cocos.
Zeama de la urzici (ca tot e sezonul) poate face minuni.

| AliGab a răspuns:

1) O cura de clatire cu ceai de frunza de nuc. Colectezi frunzele de nuc din aceasta primavara, cat inca sunt tinere, le lasi la uscat si cand te hotarasti, faci cate doua cani de ceai si le folosesti ca o ultima clatire a parului dupa ce te speli. De preferat sa il lasi sa se ususce natural. Dupa 3 luni vei avea parul stralucitor si cu o tenta castanie.
2) lotiune de par de la neraplant: https://www.neraplant.ro/produs/lotiune-nera-plant-pentru-par-150ml

| Ioana_Larisa_1994 a răspuns:

7 cepe stoarse de suc ( iti trebuie doar sucul)
Acesta funcționează de minune si in plus grăbește părul sa creasca!
Se aplica o data pe saptamana!