| nicoletii67 a întrebat:

Părul meu are foarte mult volum, nicidecum nu îl pot lăsa pe spate sau ceva de acest gen. Vreau să mi-l tai, el este lung, dar mi-l tai deoarece la varfuri este ars. Ceva remedii naturale, din alea din bunici ca să mai scap de volum după ce îl tai?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii poti reduce volumul prin filare, iar o metoda "babeasca" ar fi sa iti torni in palme putin ulei de jojoba (pentru ca este cel mai apropiat de sebumul produs de corpul nostru si nu este prea gras ), sa iti freci palmele intre ele si sa-l distribui prin par, trecandu-ti degetele prin el, dar nu foarte aproape de radacina ca sa nu il ingrasi. O alta metoda ar fi masca cu miere si apa pe care o tii macar 20-30 minute, dupa clatire parul o sa fie foarte fin si lipsit de volum -eu personal o detest pentru ca imi place parul cu volum. laughing

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu exista asa ceva, nu exista remedii naturale care sa schimbe structura firului de par. Dar exista placa, exista peria rotativa, exista tratament cu keratina.