| anonim_4396 a întrebat:

ce secrete aveti voi pentru a nu se lipi genele de la mascara? stiu cum sa o aplic, dar nu prea iese asa cum vreau eu. e mai usoara teoria decat practicalaughing folosesc mascara super curlacios de la avon si mi se lipesc genele atunci cand dau un strat putin mai grosut peste un altul subtire. cu toate ca le las sa se usuce mai intai. am incercat si de la baza genelor si in zig-zag si mi se lipesc si mai tare. voi cum faceti? cel mai bun raspuns are fundita.:*

4 răspunsuri:
| JustInCase_1628 a răspuns:

Stratul nu trebuie sa fie gros. Nici primul nici al doilea. Ambele trebuie sa fie lejere. Altfel vom avea efectul de "gene paianjen". Mascara nu face minuni asa cum vedem in reclame... Am observat ca genele incep sa se lipeasca daca aplic mascara dintr-un recipient deschis de mai mult de 2-3 saptamana indiferent daca e avon, oriflame, rimmel, l'oreal, givenchy sau dior.
Pentru gene lungi si dese ca in reclame aplica gene false. Eu, cel putin, la concluzia asta am ajuns (fiind chiar obsedata de gene perfecte intr-o perioada). Astept sa citesc experienta altor fete.

Bafta!

| ella_6981 a răspuns:

In cazul in care ai o periuta de la un rimel mai vechi spal'o bine si dupa ce ai aplicat rimelul desparte genele cu periuta

| Mykidutza a răspuns:

Rimelul de la giordani il gasesti in catalogul oriflame.nu e scump.e foarte bun pentru asta

| Izaaaaa a răspuns:

Pune putin ulei de maslinehee hee in el...