| Kasia a întrebat:

Ce suplimente pentru cresterea parului mai stiti in afara de Alevia si DoppelHerz?

9 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Incearca masca de par cu ulei de ricin. uite aici cateva idei(uleiul de ricin ajuta si la cresterea sprancenelor si genelor )
1. Masca de par cu ulei de ricin, galbenus de ou si vitamina A

Vitamina A este esentiala pentru sanatatea podoabei capilare. In lipsa ei, apare o deficienta de sebum la nivelul scalpului, iar parul tau devine fragil, casant si predispus la matreata. Fa-ti acasa o super masca cu urmatoarele ingrediente: 1 lingura ulei de ricin 1 galbenus de ou 1 lingurita vitamina A

Amesteca toate ingredientele intr-un recipient si aplica masca pe parul umed. Acopera capul cu o casca din plastic si lasa masca sa actioneze timp de 2 ore. Clateste parul si spala-l ca de obicei, cu sampon si balsam.
2. Masca de par cu ulei de ricin si miere

Mierea este un ingredient excelent pentru parul tau, deoarece contribuie la regererarea firelor deteriorate. O masca pe baza de ulei de ricin si miere este tot ceea ce ii trebuie podoabei tale capilare pentru a fi sanatoasa si stralucitoare. Ai nevoie de: 2 linguri miere de albine 2 linguri ulei de ricin 1 lingurita vitamina A

Amesteca toate ingredientele intr-un recipient si aplica masca pe par, apoi acopera-ti capul cu o casca. Lasa masca sa actioneze 2 ore, apoi clateste si spala parul ca de obicei. In timpul clatirii, este indicat sa adaugi cateva linguri de zeama de lamaie pe par, pentru a obtine un efect antiseboreic.
3. Masca de par cu ulei de ricin si votca

Chiar daca nu esti consumatoare de bauturi alcoolice, este bine sa stii ca votca poate face minuni pentru parul tau: curata scalpul, contribuie la eliminarea toxinelor din podoaba capilara si stimuleaza cresterea parului. Prepara-ti acasa o masca din urmatoarele ingrediente: 2 linguri ulei de ricin 2 linguri votca 1 ou

Amesteca ingredientele intr-un bol si aplica masca pe parul umed. Inveleste parul intr-o casca si lasa masca sa actioneze cateva ore, poate chiar peste noapte. Clateste si spala parul ca de obicei.

4. Masca de par cu ulei de ricin si ulei de masline

Uleiul de ricin si uleiul de masline contin o cantitate generoasa de acizi grasi esentiali, vitamine si minerale, de care parul tau are nevoie pentru a se regenera si a creste sanatos. Ai nevoie de: 2 linguri ulei de ricin 2 linguri ulei de masline u1 galbenus de ou

Amesteca ingredientele intr-un recipient si aplica masca pe parul umed. Las-o sa actioneze 2 ore, apoi clateste si spala parul normal. Deoarece masca este uleioasa, indepartarea ei din par poate necesita 2 samponari. Adauga cateva lingurite de zeama de lamaie in timpul clatirii parului, pentru a obtine un efect antiseboreic.

Ce spui de aceste masti de par pe baza de ulei de ricin? Le vei incerca?

Uleiul de ricin este chiar foarte bun! Il poti folosi cu incredere (se gaseste in farmacii) Succes :d

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Ăsta l-am folosit,
http://www.joalisdetox.bizoo.ro/......Capilidren
Încearcă să ţil creşti natural.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! :*

In general suplimentele alimentare contin cocktail-uri de vitamine care ajuta la organism dar in acelasi timp iti pot starni pofta de mancare si nu cred ca vrei asta :D!

http://www.cosmopolitan.ro/......mp-1765003
http://www.farmablu.ro/farmacie/forcapil Acesta cred ca este foarte bun :)

Si Aspasia!
http://www.farmablu.ro/farmacie/aspasia-40-x-42cps--zdrovit

Asta
http://www.laghiseu.ro/product/Beauty-Hair-Harmony-Line-50-Capsule.html

Daca mergi la farmacii unde au si produse cosmetice si pentru infrumusetare vei gasi expuse (catena)
pa-pa! :*

| AlinnJe a răspuns:

O dieta sanatoasa, bogata in proteine, apa, fructe si legume proaspete este esentiala pentru a mentine aspectul sanatos si lucios al parului.

ca sa stii parul e alcatutit 97% din protenie.

Fundaa?

| Shara17 a răspuns:

Ulei de ricin, faci masca pentru par cu ulei de ricin, sau cu miere in combinatie cu lapte ( il lasi pe par o ora, doua si dupate speli normal pe cap), dar tot trebuie sa folosesti uleiul de ricin ( laptele si mierea sunt un fel de ajutor)! Sper ca te.am ajutat, multa bafta! happy

| Bunocul a răspuns:

ScalpScrub si cu el se face o masca de par impreuna cu bicarbonat si o sa se vada rezultate. Funda?

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Uleiul de ricin se pune? E foarte bun + ca intareste si radacinile. Eu sunt putin contra suplimentelor din comert pentru ca sunt 75% chimicale, 23% apa si 2% chestii 'naturale'.

| anamariaiancu a răspuns:

Pai foloseste balsam de par sau spuma speciala sau o crema speciala pe care le gasesti la Avon! big grin Funda!

| cri123 a răspuns:

Incearca Gama Regivero plus happy