| BUlululica a întrebat:

ce trebuie sa aiba o fata ca sa fie Frumoasa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul porneste de la ce mancam, daca alimentatia nu e sanatoasa si ne mai complicam si cu tigari, bautura bineinteles ca pielea noastra nu va reflecta decat greselile noastre.
Ingrijirea si hidratarea inseamna frumusete.
Epilare, unghii ingrijite, sprancene bine definite, buze fine, ten curat, par ingrijit... cam asta trebuie sa ai ca sa fii frumoasa.

Apropo iti recomand crema doina [ 7 lei ] pentru hidratarea corpului si a fetei.
O crema de galbenele [ 3 lei ] pentru ochi, te dai din coltu interior [ prin miscare de rotire in zona ochiului ] pana ajungi in acelasi punct. Asta pentru hidratare si ca sa nu faci "laba gastii " la ochi.

Zynerit pentru cosuri iar o lotiune tonica pentru curatarea impuritatilor.

Avand in vedere ca e iarna, ger si tenul intampina temperaturi scazute si poluare iti recomand un fond de ten bazat pe apa si un balsam foarte gras.

Cu drag, didi.

11 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Să nu fie urâtă!

| dedfgv a răspuns:

Sa ai ceva in cap adica creier, frumusete interioara(sa fii sociabila, buna la inima, etc.)si frumusete exterioara(forme, sani, par frumos, fata draguta, etc.)

fiecare persoana cu parerea ei

dar naturaletea conteaza asa ca nu exagera cu macheaju si cu fitee

| Jadis a răspuns:

Sa fie naturala

| glitt3r a răspuns:

Personalitate si incredere in sine.

| blablablasigatacamaplictisesc a răspuns:

Pai, din punctul meu de vedere, pentru a fi frumoasa in interior:inteligenta, cu atitudine, originala; exterior:ingrijita mereu, o tunsoara frumoasathinking si cam atat.

| BlueBird a răspuns:

Frumusetea poate fi interioara sau exterioara. In cazul celei interioare se necesita : un comportament adecvat fara injuraturi, darnicie, Inteligenta ( care se poate capata daca citim ) si foarte multe altele. In cazul celei exterioare se necesita : ingrijirea corpului, adica sa nu vii nespalata la scoala si sa miroasa urat de la tine, sa ai grija cum arati mereu etc. Funda?

| jedi_8834 a răspuns:

Feminitate ma nenewinking

| Madalyn a răspuns:

Pai in primul rand, creer thinking in al doilea rand sa nu fie lenesa si-n al treilea rand sa fie lipsita de vicii happy
Evident... fiecare persoana are un alt punct de vedere!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii trebuie creier sa aiba grija de ea sa aiba.cum sa zic fund, sani.sa aiba o dantura frumoasa sa se ingrijeasca.sa manance frumos, maniere. sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa ma corectez, iarna nu recomand fond de ten bazat pe apa pentru ca iti va face tenul ca naiba. Iarna nu folosesti nimic bazat pe apa ci doar masti nutritive si in materie de fond de ten iti recomand Astor perfect stay.

| ZeDe a răspuns:

Pai... fara fite, cu bun simt, frumoasa pe intrior dar si pe exterior, sa fie cat mai putin machiata, sa fie originala(sa nu se ia dupa cine stie ce moda)