| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa aiba o fata ca sa fie frumoasa?:X

Răspuns Câştigător
| Joanne a răspuns:

Pai... depinde ce inseamna pentru tine FRUMUSETEA.

Pentru mine, o fata frumoasa este o fata ingrijita, cu un comportament placut si care se simta bine in pielea ei.

Bineinteles, conteaza si vestimentatia, coafura care trebuie sa fie potrivite varstei si locatiei ( nici prea sexy, sa nu arate ca o "pitzi" si nici prea batraneasca, sa arate ca bunica ).

19 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Depinde din ce perspectiva te uiti.trebuie,in general, sa fie cat de cat slabuta, sa aiba o fata care sa inspire atractie(pentru sexul opus), sa fie curata, aranjata, naturala(fara machiaj; si daca e neaparat machiajul, foarte discret), parul curat, frumos aranjat, sa fie in armonia cu fata, hainele pe cat posibil sa se armonieze(culori, model, material) cu corpul, sezonul si ocazia la care o poarta.Atitudinea face si ea parte din frumusete.Intre toate acestea trebuie sa existe un echilibru, care nu poate ajunge niciodata la perfectiune.

| chels95 a răspuns:

Ten fin, par sanatos dar cel mai important o tunsoare care sa i se potrivesca formei fetzei, corp suplu, caracter pe masura.

| darrio2007 a răspuns:

Creier si forme apetisante. Dar amandoua la un loc cam greu.

| thealchemist a răspuns:

Un baiat care s-o iubeasca.

| mmeee79 a răspuns:

Sa fie amuzanta, plina de viata, sa se stie ingriji.Hainele nu fac omul, dar ajuta ca sa fie intr-un fel mai "popular". Parul sa fie ingrijit, fata sa fie machiata, dar nu in exces. Poti fi si nemachiata.
Daca tu nu te simti frumoasa atunci cum ai vrea sa te considere altii? Iubeste-te cu tine, pentru ca tu impreuna cu tine iti vei petrece toata viata, trebuie sa te suporti pe tine si sa te vezi in fiecare zi mai frumoasa.

Intr-un final, fii tu insuti.Cine te iubeste, te iubeste exact asa cum esti tu!

| Anonim69 a răspuns:

Poti fii si baietoasa, nebaietoasa, extremmmm de frumoasa, apreciata, cum vrei tu dar frumusetea unei femei mereu va consta in simplitate si naturalete!

| marrinnaa a răspuns:

Frumusete... dar naturala laughing

| A12NDRA a răspuns:

Pai caracter.Frumusetea,istetimea etc.nu sunt nimic fara caracter.

| Ирина19 a răspuns:

Intelingenta... dar si suflet mare!

| A_7901 a răspuns:

Mie nu mi se pare normal sa se spuna "tu esti cea mai frumoasa, esti mai frumoasa decat ele doua". Toti oamenii au fost lasati cu daruri speciale pe care trebuie sa le valorifice pentru a se putea incadra societate.Si tocmai de asta, ca sa nu se incadreze lumea si sa fie frustrata, s-au creat tipare de genul 90-60-90, blode cu ochi albastrii, daca nu ai un tip bogat la brat esti o proasta...etc.Nu conteaza astea.Fi tu insati si nu mai baga nimeni in seama nici ca esti frumoasa, nici ca ai o anumita trasatura care ar putea fi considerata "urata".

| StefanS a răspuns:

Caracter.

| DAS a răspuns:

Minte draga mea, minte.

| HinnaBunneh a răspuns:

Frumoasa e orice femeie, asa cum a lasat`o D-zeu.Toate femeile au chip de inger. Nu, Glumeam tongue asta o spun oamenii urati laughing

| ciocolata_expirata a răspuns:

Nimica, asta-i treaba parintilor.laughing

| babyblue a răspuns:

Minte.

| rRAzvANn a răspuns:

Sincer? Nimica sa fie pura fara farduri si magari straight face

| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a răspuns:

Trebuie sa fie atragatoare si din punct de vedere al comportamentului dar si a aspectului fizic...
Sa fie dragutsa... sensibila... [ dar sunt persoane care considera fetele frumoase daca sunt mai '' baietoase'' laughing ]
Sa se imbrace bine... [ adica nu cu haine care i`au ramas mici sau sunt rupte de la atata folosinta si care ii vin bine ]
Sa se machieze putin... totusi sa ramana cat mai naturala big grin
Depinde de fiecare cum crede ca arata o fata frumoasa.

| Daockta a răspuns:

Nimic.
Pentru că fiecare e frumos în felul lui happy

| MaRy_2365 a răspuns: