| StefiMaria a întrebat:

Buna!
Ce trebuie sa pui intr-o poseta?

Merci, dau fundita! :*

10 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Absorbante, gumă de mestecat, căşti, telefon, farduri, şerveţele, agendă, pix, portofelul cu bani şi o oglindă micuţă.

| candydream a răspuns:

Eu am foarte multe lucruri in poseta. Dar sunt toate utile am:telefonul, mp4, portofel, 2 agende, un caietel mic, pixuri cat pentru o clasa intreaga de elevilaughing, servetele umede si uscate, Niste batiste speciale pentru sters ochelarii de soare, un glos, agrafe de par, esarfe si cam atat.

| 009 a răspuns:

Ce folosesti tu de obicei...servetele,casti,telefonul(da de obici e tinut in buzunar)cun corector, fond de ten sau o pudra, un strugure, ruj, gloss sau balsam pentru buze, eventual o trusa cu farduri, absorbante, mp3, mp4, pix, guma, de toate

acum depinde cate e de mare poseta laughing

| Helene a răspuns:

Pe youtube sunt foarte multe clipuri cu 'What's in my purse'. Te sfatuiesc sa te uiti la urmatoarele:
http://www.youtube.com/results?search_query=what%27s+in+my+purse&aq=0s
Sper sa fi inteles, dar sa ma exprim:
-telefon +casti
-camera foto
-guma de mestecat
-servetele umede si uscate
-o agenda
-o posetuta cu machiajuri
-in rest ce iti mai trebuie in ziua respectiva:*

| Fury a răspuns:

Deci ce am eu: telefon, chei, bani, buletin, oglinda mica, servetele umde pentru. a retusa ceva la machiaj, concealer, rimel, dermatograf, gloss, casti.

| Sin a răspuns:

Esti fata si nu sti ce trebuie sa pui intr-o poseta...acum chiar ca le-am auzit pe toate.

| Antonik a răspuns:

O poseta defineste fiecare fata. Este greu de crezut, dar adevarat. In aceasta poseta o fata isi poate pune lucrurile pe care le foloseste foarte des, deci, ii sunt foarte utile.
O poseta poate contine:

-oglinda mica;

-un gloss pentru buze;

-niste servetele uscate/umede pentru igiena sau gelul "touch" (gelul dezinfectant)

-telefonul;

-portofelul cu bani/carduri;

-un pix...etc;

-un ipod/mp4/mp3 adica ceva cu muzica pentru a te relaxa;

-o agenda;

-cateva bijuterii daca doresti sa t-i le pui;

...si restul depinde de lucrurile utile, pe care le folosesti tu foarte des;
Pup :*

| XxAndreutzaXx a răspuns:

Pai telefonul, banii, glosul, un pachetel de servetele umede sau uscate. In general cam lucrurile astea le are o fata in poseta.

| adalove25 a răspuns:

Cea ce iti trebuie in ziua respectiva.eu asa fac

| Angelina123 a răspuns:

Pai depinde cati ani ai daca ai 13-12 puneti telofonul daca ai servetele si daca eti mai maricica sau daca te machezi rujoul machiajul fardul chesti