| popescucarmen43 a întrebat:

Buna,cine imi recomanda si mia niste produse make-up de la Avon pana in 100 de lei,gen rimel,tuş,fond de ten,un luciu de buze care doar sa le deie putina culoare dar nu de ala care ma dau pe buze si e ca smoala si curge,vreau ceva ok,tin sa precizez ca la gene eu le am lungi dar imi sunt lasate in jos,si as vrea un mascara care sa le arcuiască. orice produs make-up care v-a placut accept! toate sunt bine venite.Ce parere aveti de gama Luxe de la avon? e cam scumpa.dar isi merita banii? Si aa mai avea o intrebare de fashion...S-ar potrivi ca in prima zi de liceu sa imi iau o ie populara, un sacou subtirel bleomarin, niste blugi de culoarea mării si niste adidasi cu leduri? tin sa precizez ca mersi duc la seminar.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De unde ai vazut asemenea combinatie? laughing e oribila. Ia nu se poarta cu sacou iar adidasii cu leduri iar dau ca naiba. Daca tii neaparat sa-i iei pe aia, ia-ti un tricou simplu negru, rosu, alb, gri.

| dragodana a răspuns:

Salut! Eu am avut experiente proaste cu produsele de machiaj Avon.Mascara Supershock are periuta mult prea groasa ca sa intre la baza genelor, fardurile sunt prafoase, rujurile se duc repede de pe buze si restul nu le-am mai incercat ca mi-am pierdut rabdarea.Ca idee,perii de la periuta mascarei Supershock sunt buni, dar diametrul periutei sa fie mai mic.
Ie-da, sacou-nu, blugi-da, adidasi cu leduri-ai 2 ani? Ori opinci, ori adidasi normali.

| MorganaM a răspuns:

Https://www.catalog-az.ro/catalog/avon-campania-10-2017-oferta-verii-tale/

din acel catalog, precum e pensula de rimel de pe pagina 3 sa iti cauti, acea pensula nu iti lipeste genele impreuna si acum vad ca e si la oferta - 15 lei
eu in loc de fond de ten folosesc corector doar pentru ochi, culoare light cum e cel de la pagina 82.
tusul de la avon chiar nu e bun : nu are nici culoare intensa, nici nu se intinde cum trebuie

cred ca ai fi draguta intr-o ie, dar la ie nu merge sub nicio forma un sacou... ci mai degraba o vesta

| Justme111 a răspuns:

Mai degrabă un maieu elegant sub sacou. O ie nu se potriveste cu sacou.