| Sparckling a întrebat:

Cine stie ce se poarta in 2012? Haine, incaltaminte, îmbrăcăminte, machiaj, oja etc.Eu sincer nu prea am mai ascultat sau citit ultimele noutati in materie de moda si machiaj si as vrea sa-mi ziceti si mie puppy dog eyes.

3 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Ce se poarta in 2012: cape si poncho, haine crem, paltoane (in culori tari), cardiganele simple, sacouri, pulovere tricotate cu anchior, rochia rosie, fuste midi, fuste mini, jeansi skinny, pantaloni negri, haine in dungi, animal print, cizme cu blana.
Cat despre machiaj:

Buzele rosii
Cea mai potrivita si trendy culoare pentru buze in aceasta perioada este rosul. Insa trebuie sa avem mare grija cu machiajul ochilor deoarece trebuie sa fie unul soft, fresh. In tendinte in aceasta iarna este tenul de portelan, ochii fardati foarte putin in nuante nude iar buzele puternic conturate in nuante de rosu, corai portocaliu. Putem opta pentru un blush rose care ofera feminitate iar pentru a echilibra machiajul, alegem o culoare rece pentru ochi, argintiul.
Se poarta foarte mult look-ul natural, soft fresh. Ochii putin conturati, in culori aramii dar si culori pale. Este un look potrivit oricarei persoane iar atunci cand suntem in criza de timp il putem adopta cu usurinta. Putem combina machiajul subtil al ochilor cu blush-ul trandafiriu, buzele in nuante de roz pastel, nude, roz prafuit, piersica.
Smokey eyes
La cealalta extrema, se poarta ochii puternic conturati, buze accentuate, look dramatic. Pentru o seara speciala sau o iesire in club acest timp de machiaj este foarte potrivit insa trebuie sa avem grija deoarece
incercand sa fim in tendinte putem cadea in vulgaritate. Dupa cum se spune, ce e prea mult strica. Se poarta foarte mult eyeliner-ul, in versiunea clasica o singura linie, subtire pentru un look chic dar si in versiunea dramatica, ochii bine conturati nuante de negru, albastru inchis, maro.
Primavara- vara 2012

In acest sezon se pastreaza cateva tendinte din iarna, se pastreaza look-ul cat mai natural fresh. Se poarta sprancenele foarte bine conturate pentru a oferi profunzime privirii. Tenul ramane natural, blus-ul mat in nuante de roz, roz prafuit, nude. Tendintele acestui sezon ne indeamna sa ne conturam ochii in nuante metalice, iar pentru seara griul, verdele, albastrul inchis.

| LgMihail a răspuns:

In 2012 vor fi 2 sezoane: Primul, care va tine pana in iulie, se va numi: We will survive.
Al doilea, care va incepe pe la inceputul lui august si care nu va fi incheiat niciodata, se va numi: We won't do it!

In mare parte se poarta casual, cu tente cataclismice si un look predominant vulcanic. Se poarta in cap o Terra distrusa, in functie de viziunea profetica a creatorului de moda. In general machiajul e sumbru. Pentru cei care vor sa se sinucida mai devreme, e o colectie speciala numita: I want to die alone!

Pentru cei care vor sa manance cat cuprinde, asa, ca de final, se poarta haine largi. Modelele "Eruption" sau "Tsunami" vor face furori.

In rest... Dumnezeu cu mile :->

| Vtb_Master_1994 a răspuns:

Haine:blana de oaie de la stana catalin botezatu;
incaltaminte:cizme de cauciuc 60cm inaltime
machiaj:pumni la nivelul fetei in fiecare dimineata;
oja:zmoala topita;