| catycatalina a întrebat:

Credeti ca prin decapaj pot scapa de culoarea neagra din parul meu fara a mi-l arde? Ma vopsesc de cativa ani buni bruneta si m-am plictisit de aceasta culoare, as vrea una mai naturala, un castaniu deschis, un caramel...mai cunoasteti alta procedura de a scapa de negru fara a-l arde f tare? Cat m-ar costa decapajul? aveti idee? funditahappy

3 răspunsuri:
| glamvintage a răspuns:

Unica ta sansa este decaparea. Tiocmai mi-am facut si eu una de curand si nu este atat de groaznica pe cum se spune, adica, parul meu nu este ca matura, il spar cu sampon normal, il las sa se usuce normal nu este neaparata nevoie sa il coafez cumva sa arate bine.
Incearca sa te decapezi tu acasa, am vazut aici ceva produs: http://www.e-cosmetics.ro/......00ml-p-159 apoi iti poti aplica vopseaua dorita. Eu m-am facut din bruneta, caramel si arata genial.

| Larissa_9205 a răspuns:

Nu, draguta, nu scapi! Orice tratament chimic are urmari negative. Daca faci decapaj pe parul vopsit negru iti iasa vopseaua, dar iti ramane un roscat, ceva de genul, care v-a trebui neaparat acoperit cu vopsea.Castaniu,ciocolata,pana la un blond inchis. Iar cand iti creste parul, de la radacina trebuie decolorat si vopsit ca sa ai uniform peste tot.Nu uita ca parul natural decolorat se deschide mai tare decat cel vopsit.Ai grija sa nu ai pe urma doua nuante, ca nu arata bine deloc!

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional