| LoVeYoUtO a întrebat:

Buna cu as putea sa ma imbrac la prima intalnire?

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cât mai decent, asortat, fără exagerări.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decent si natural. Fii tu, nu trebuie sa te imbraci cumva sa te placa.

| Kriss96 a răspuns:

Eu ti-as recomanda ceva casual cu tenta sexy si incaltaminte in trend.De exemplu o pereche de blugi deschisi la culoare, o bluza cu decolteu si niste cizme cu capse/tinte.Eu asa m-as imbraca.O pereche de cercei asortati si o bratara finuta.Iar parul l-as purta intins si aranjat uniform pe un umar.Dar asta e doar stilul meuhappy
In orice caz, casual-sexy, dar trendy in acelasi timp.
Succes!

| Alexandru98 a răspuns:

Cu o rochie

Răspuns utilizator avertizat
| JustRoxanne a răspuns:

Imbraca-te normal.

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Pai..Gandeste-te in primul rand unde urmeaza sa mergi. Locatia este foarte importanta, pentru ca, de exemplu, nu poti merge imbracata sport la restaurant. Daca locul o sa fie surpriza, roaga-l pe el sa iti spuna ce tinuta va adopta, astfel incat sa iti faci o idee.
Nu merge la cumparaturi pe ultima suta de metri, sa iti reinnoiesti toata garderoba doar pentru ca ai intalnire. Relaxeaza-te si cauta cu atentie printre tinutele pe care deja le ai. Imposibil sa nu gasesti ceva de care ai uitat si care chiar iti place. Ceva comod in care te simti tu bine.
Daca ai un stil propriu, incearca sa il pui in evidenta. Alege haine care ti se potrivesc si in care te simti bine. Nu imbraca unele anume doar pentru ca se poarta. Hainele spun multe despre o anumita persoana, dar nu sunt create pentru a-ti pune in inferioritate personalitatea. Poarta ceea ce crezi ca ti se potriveste mai bine, astfel incat cel cu care urmeaza sa te intalnesti sa fie fascinat de tine si nu de haine.
Atentie la tinutele prea pretentioase, care te pot transforma intr-o persoana prea rigida. Majoritatea barbatilor evita femeile care par ca au stat 2 ore in fata oglinzii inainte sa vina la intalnire.
Da, poti sa fii sexy! O pereche de jeansi si un top te pot face mai sexy decat crezi. Indrazneste si pune-ti imaginatia la incercare. Poarta ceva care sa iti puna in evidenta corpul.
Accesoriile te vor pune in valoare. De preferat ar fi sa porti un singur accesoriu interesant, nu multe si fara rost.
Imbraca-te potrivit varstei. Nu incerca sa pari matura prin tinuta doar ca sa impresionezi.
Succes :*. Sper ca te-am ajutat. funda?

| pisicutablue a răspuns:

Daca il cunosti pe baiat te sfatuiesc sa te imbraci cum te imbraci tu de obicei pentru ca daca tea invitat in oras inseamna ca te place asa cum esti
machiazate onduleazati parul ( fata foarte frumoasa) dar nu incesca sa te simbi prea mult de cum esti de obicei pentru ca de multe ori baietii au renuntat la a doua intalnire pentru ca au invitat in oras o fata si sau trezit cu una complet schimbata daca intelegi ce spun
daca e o intalnire cu o persoana mai necunoscuta imbracata cat mai lejer, fii amunzanta, nu te purta ca o pitioanca dar nici ca un baietoi (pasteaza feminitatea ) astea sunt sfaturile mele sper sa-ti fie de ajutor mie miau fost
P.S. daca mai face cate o gluma "muradara" incearca sa zambesti dar daca vezi ca persista inseamna ca e nesimtit sau vreun obsedat happy

| PaulaMihoc a răspuns:

Cum prima intalnire este foarte importanta in functie de personalitatea ta, stil si unde vrei sa mergeti se poate alege o tinuta adecvata. de aceea impartasesc cu tine un link care mie mi-a fost de mare ajutor http://bit.ly/la-prima-intalnire. Sper sa te ajute si pe tine :*.

| PaulaMihoc a răspuns:

Prima intalnire este mereu dificila din punct de vedere al tinutei. Si eu am intampinat aceasta problema. Cum sa imi fac parul? Cum sa ma imbrac? etc Toate aceste intrebari m-au determinat sa caut pe net si am gasit un link care pe mine m-a ajutat: http://bit.ly/la-prima-intalnire. Sper ca ti-am fost de ajutor si ca vei avea o prima intalnire bestiala.