| Adișa_9127 a întrebat:

Cum arata dupa voi o fata frumoasa? Adica cum ar arata fizic?
1)inalta sau scunda
2)slaba sau mai "pufoasa"
3)buze mai carnoase sau mai subtiri
4)blonda sau bruneta
5)par cret sau drept
6)picioare subtiri sau mai groase
7)fata ovala/rotunda/inima/diamant
Dau fundita +vot promit:X

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Ca tine. tongue
Depinde de fiecare persoana in parte. De exepmlu cunosc baieti carora le plac fetele in alte si in acelasi timp cunosc baieti care sunt morti dupa fetele scunde si asta se aplica si celorlalte puncte enumerate de tine.
Eu zic ac frumusetea e o combinatie intre cum iti sta tie cu buze carnoase sau nu, par drept sau ondulat combinat cu personalitatea ta. Si nu in ultimul rand, frumusetea chiar sta in ochii privitorului

8 răspunsuri:
| 123321998896768 a răspuns:

O fata trebuie sa fie ingrijita si frumoasa,desteapta si descurcareata as zice ca fetele mai frumoase sunt cele inalte,slabe potrivite,buzele intre carnoase si subtiri,blonda,parul drept, picioare subtiri, fata ovala. fundita?

| Adișa_9127 explică:

Oauu @PinkPanther cata dreptate aihappy ca frumusetea sta in ochiii privitorului chiar nu ma gandisem.

| Adișa_9127 explică:

@Cuuukiii...parca m-ai descris pe minelaughingnumai ca eu am parul cret si il indrept mereu cu placa ca nu pot sa-l sufarlaughing

| Cuuukii a răspuns:

Pai eu sunt fata si ma caracterizez astfel:scunda,slaba,buze carnoase,bruneta,parul drept, picioare subtiri, fata ovala.
Si ma simt bine in pielea mea!
Iar iubitului meu ii place cum arat asa.

| mary4567 a răspuns:

Nici scunda dar nici inalta tare...
nici slaba tare dar nici grasa.asa si asa
buze mai carnoase
bruneta
drept
picioare nici groase nici subtiri
fata diamant. funda?

| DameloCargangio a răspuns:

1.Inalta
2.Slabutsa blushing
3. Buze mai carnoase
4.Bruneta =p~
5. Drept
6.subtiri
7.diamant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumusetea feminina veritabila nu se rezuma niciodata doar la o forma corporala atragatoare, ci este o rezultanta a armoniei inefabile a trupului, sufletului si spiritului unei femei.
Cu cat o femeie este mai constienta de acele aspecte ale corpului ei fizic, ale sufletului si spiritului existent în ea, care sunt frumoase si îi creeaza unicitatea sa – acel „nu stiu ce si nu stiu cum" seducator – cu atat mai mult ea va putea să fie nu doar frumoasa, ci si atragatoare si fermecatoare.
Sfantul Ioan Gura de Aur considera ca „pe femeie o face plăcuta si dorita nu frumustţea trupului, ci virtutea sufletului, nu sulimanurile si fardurile, nici aurul si hainele cele scumpe, ci cumintenia, bunatatea si frica tainica de Dumnezeu. Frumusetea trupului si boala o vestejeste, iar trecerea timpului o strica, si batranetea o stinge, si moartea, cand vine, o pierde de tot; dar frumusetea sufle­tului n-o poate poci nici vremea, nici boala, nici batranetea, nici moartea, nici altceva din unele ca acestea, ci continua sa fie vesnic în floare. Frumu­setea trupului adeseori cheama la desfranare pe cei ce o privesc, pe cand frumusetea sufletului atrage chiar pe Dumnezeu spre dragostea cea potrivita Lui.

| Christinel a răspuns:

Inalta, slaba, buze subtiri, bruneta, parul drept, picioare normale laughing, fata ovala