| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face un machiaj cu umbre? Explicati-mi si mie. De unde se incepe, cum. Maine ma duc la o petrecere si am nevoie de raspuns urgent. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Henriette1165 a răspuns:

Iti poti face unul simplu. Inepicu o baza ca machiajul sa tina mai mult ( un fond de ten, o crema, ceva) apoi aplici fard alb bineinteles sidefat nu mat, ca sa fie frumos, apoi aplici putin negru in coltul superior al ochiului si te duci spre pliul ochiului si estompezi si blenduesti.
Apoi mascara, fond de ten, blush si esti gata de party! happy