| elena16 a întrebat:

Buna cum pot scapa de celulita de pe fese si de pe picioare? mi-am dat cu o crema de la avon insa nu are rezultate am incercat sa fac si sport dar nu prea stiu ce exerciti.au orike sfat cu ce crema sau solutie sa imi imi dau funda pentru cel mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
| lavynya1 a răspuns:

Cremele in general amelioreaza pe moment dar o data ce ai inceput sa nu te mai dai iti apare si mai tare. Cel mai bine ar trebui sa incerci o cura.Sa stii ca eu am luat medicamente pentru detoxifiere si au fost foarte bune pentru celulita.Costa in jur de 17 lei 150 de tablete.Nu iti face cu nimic rau deoarece contin zinc(care e bun pentru par)magneziu si fier(pentru unghii si piele). Apoi e important sa consumi minimul de lichide zilnic de 2, 5 litrii si sa faci si ceva exercitii pentru a ajuta pielea sa devina mai elastica.Asta nu inseamna ca trebuie sa faci exercitii in exces.Eu iti recomand ca in fiecare seara dupa ce ai facut exercitiile si ai facut un dus sa te dai cu o crema normala in zona aceea a corpului cu celulita si sa faci un masaj de vreo 5 minute. Ajuta foarte mult. Mie asa mi-a functionat. Sper sa te ajute. FUnda?

5 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Ma mir ca nu a dat rezulate. trebuie a te dai de preferinta seara si apoi te imbraci cu pantaloni ( de pijama ) si vei simti cum lucreaza ba tie cald ba tie racoare, e senzatie care nu poate fi descrisa f bine. Rezultate apar cam dupa 2 saptamani. Crema de la avon functioneaza ca si cremele antiinflamatoare : dupa ungere trebuie acoprit locul si stat la caldura. BAfta!

| lala178 a răspuns:

Eu am folosit creme de la Elmiplant, Cellulight(roz) si BodyShape(verde), iar acum folosesc o crema de la naturiste ( Casa Herba scrie pe ea, daca te ajuta cu ceva, cu extract de scortisoara, 500ml), dar fac si exercitii, daca esti interesata ti le pot da, si folosesc zat de cafea la dus pentru a elimina pielea moarta. Rezultatele se vad usor usor, daca ai si o alimentatie corecta cu atat mai mult.winking Succes!

| Madalichka a răspuns:

Numai cu crema nu merge, oricum la crema e mai important masajul pe care ti-l faci dandu-te cu crema decat ingredientele din ea.
Ca exercitii, pot sa iti recomand alergarile, bicicleta, fandarile sau urmatoarele:
Stai pe jos in patru labe, apoi ridici cate un picior de 10 ori.
Stai pe o parte si ridici in sus cate un picior de 10 ori.
Sper sa te ajutehappy Eu am dat jos ceva celulita.
Si sa stii ca e important si sa mananci sanatos si sa vezi daca in familia ta (mama, bunica) au avut celulita.