| byankkk a întrebat:

Buna am 1.69 si 55 kg eu zic ca e o greutate ok, dar am celulita pe fese si putin pe picioare, nu stiu ce sa fac, ati folosit un aparat care a dat rezultate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul ajuta foarte mult pentru prevenirea celulitei, dar are o contribtie minora, aproape insesizabila in disparitia sa.Fa zilnic 15-20 de minute de masaj cu zat de cafea(e o senzatie foarte placuta si,pe langa faptul ca ajuta impotriva celulitei, lasa pielea fina si hidratata; intrucat cafeaua contine ulei). Masajul(care trebuie sa fie putin mai dur decat un masaj obisnuit)fa-l zilnic pana la obtinerea rezultatelor dorite, dupa care fa-l de 2 ori pe saptamana si combina-l cu 15 minute de alergare zilnica, cu viteza medie, pentru prevenire.Numai bine.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consumă alimente fără grăsimi, ceaiuri depurative, creme termice anticelulite, exerciții pentru membrele inferioare, etc.
Pa, pa.

| Maria84 a răspuns:

Http://magazinulmeu.blogspot.com/2011/06/ventuza-ventuze-pentru-masaj.html
Aici poti vedea ce crezi ca ti-ar fi recoamndat, ai ventuza de masaj, ulei cu boia si alte aparate la preturi bune. Succes

| PetreConstanta a răspuns:

Urca sau alearga pe scari si nu vei mai avea

| Kate1234Frumoasa a răspuns:

Dapz eu am folosit. Aparatul: Relax and tone