| Andreeea_5082 a întrebat:

Cum pot scapa si eu de cosii dupa fata ca am incercat orice creme de la farmacie si tot am?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Zineryt trebuie sa fie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă tinctură de propolis, aplici pe fiecare coşuleţ în parte, un tonic antiseptic.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

@Andreeea, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! Numai bine!

| Lora a răspuns:

Piseaza doua aspirine, adauga miere de albine si da-te cu aceasta masca pe fata, dupa jumatate de ora te speli pe fata, foloseste aceasta masca doar de 2 ori pe luna.

| Nommm a răspuns:

Cosii? laughing. ma rog.incearca cu pasta de dinti las-o 5 min si le usuka si cad pe urma cosurilewinking eu asa am facut si am skapat de ele tongue big grin. funda?

| morena a răspuns:

Nu uita asta ca e cel mai bun leac babesc! vara cand se fac crinii sa iei pistilul de la 5 sau6 crinialbi si sai pui in sticluta de 300grama spirt.cu aia vei avea pe tot anul cu ce sati dispara cosurile! ajunge sa aplici doar local si va disparea ca prin minune! nu uita! cand vezi crinii aminteste ti de spirt!

| alina6344 a răspuns:

Eu am incercat Zynerit si nu a functionattonguebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu iti recomand Zineryt! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tratament pe care l-am folosit si am fost multumita de el absolut de fiecare data(l-am folosit si cu intreruperi)a fost Zineryt, pe care-l poti incerca si tu(daca nu ai facut-o pana acum), dar doar dupa un control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine).

| 21Ada a răspuns:

Incearca sa te speli pe fata si sa iti dezinfectezi cosurile cu spirt si dupa aia sa te dai cu o crema ( de preferabil normala gen Lapte Doina).