| Dedeu04 a întrebat:

Cum poti scapa de celulita de pe picioare? Ceva tratamente naturale? Mersi! Funda:*

5 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Masaj cu creme anticelulitice, ceaiuri, hidratare si sport.

| BiuL a răspuns:

Masaj anticelulitic! Plus sport de oricare, dieta saraca in grasimi si sare si multa apa.

| micutzafinetze a răspuns:

Prin masaj cu creme naturiste sau profesionale

| Bustihan_Katalin_1994 a răspuns:

Obtinerea unui corp in forma, sanatos si tonifiat nu presupune folosirea de medicamente, pilule sau operatii riscante, ci poate fi realizat numai prin exercitii fizice. Iata cateva exercitii usor de realizat acasa pentru a reduce aspectul celulitei.

Inainte de inceperea lor este recomandat sa mergi si sa respiri intens prin aer liber. In prima saptamana ar trebui sa faci o plimbare de 5 minute/zi, in a doua 30 de minute/zi si de doua ori pe zi din a treia saptamana.

Sper ca te'am ajutat cat de cat.