| BombonicaXD a întrebat:

Ce masaje pot face si ce tratamente (naturale, facute in casa) as putea face pentru a scapa de celulita?

Răspuns Câştigător
| gelica a răspuns:

În primul rând poți face mai multe genoflexiuni și abdomene.
Îîți dau câteva sftaturi:
-alimente bogate in potasiu: banane, cartofi, ciuperci, spanac, fasole alba, mazare, linte, pepene verde, kiwi, caise, ananas, mere, migdale, seminte de floarea soarelui, castane, alune, nuci, carne de gasca, pulpa de berbec, cod uscat, somon afumat, pastrav, etc.
-apa, maxim 3 litri pe zi;
-inlocuieste dulciurile, ciocolata cu fructe;
-consuma dimineata, pe stomacul gol, ceai de frunze de urzica, mesteacan sau leustean, acestea ajuta la dezintoxicarea organismului;
Cam astea ar fi sfaturile pe moment. big grin
-nu uita de ceaiul verde;
-inainte de fiecare masa bea un pahar de apa calda

1 răspuns:
| roxaa15 a răspuns:

Masaju anticelulitic e destul de dureros, mai ales pe copase, ar fi bine sa apelezi la un specilalist. Sportul ajuta foarte mult.