| tuska a întrebat:

Cum tratam ridurile de expresie? Cu toate ca ma ingrijesc cu creme anti rid, in general am grija de mine, am riduri de expresie, care in mod sigur se vor transforma...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te inseli, eu stau incruntata toata ziua pana intr-acolo ca ma doare zona dintre sprancene, dar nici nu trebuie sa faci o fobie din asta.probabil ca botoxul e cel mai indicat sau masajele zilnice si corectarea expresiei.

6 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Unica solutie milagroaa ar fi botoxul, cu toate ca eu nu l-as recomanda, dar cu anii cine stie... laughing

| deejayra a răspuns:

Deja ai riduri... ntz ntz ntz uite unde duce machiaju excesiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca doar prin injectzii d alea...nu stiu exact cu c sunt da cred ca stii despre c vb. O cosmeticiana mi a zis ca ridurile s previn nu s trateaza.

| tuska explică:

Stiu la ce te referi, la injectiile cu Botox... Dar cred totusi ca s periculoase...
Deejayra, nu cred ca ridurile de expresie sunt cauzate de machiajul excesiv, ma maches asa cum trebuie si cat trebuie, dar deh, la 30 de ani...vin si astea...

| tuska explică:

Pai la 30 de ani eu cred ca majoritatea are ridri de expresie..sau ma insel?

| jesika a răspuns:

Buna!
Nu e sufiecient sa folosesti creme antirid...Masaje faciale ai incercat? La fel de eficiente sunt si serurile(exista seruri pentru fiecare zona a fetei). Intai de toate, trebuie sa stii cu exactitate ce tip de ten ai si sa folosesti produsele potrivite tenului tau. Sper sa te ajute sfatul meu.Succes!