| Thatsnotmyname a întrebat:

happy
De curând, am aflat despre acest efect pe care îl poți obține cu o vopsea specială, numit "dip dye hair". Acesta constă în vopsirea vârfurilor părului în nuanțe puternice, care rezistă câteva spălări. Îmi poate spune cineva de unde să achiziționez acest produs sau dacă se poate folosi alt tip de vopsea în obținerea efectului?
Mulțumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Tot pentru vopsire se folosesc şi : violet de genţiană, albastru de metil, roşu castelani. Se curăţă la 4-5 spălări şi se vede o nuanţă puternică numai dacă ai părul cât de cât deschis la culoare.
Nu am încercat asta, dar cred că îl poţi lua din hypermarket-uri. Nu cred că poţi folosi orice vopsea, trebuie să scrie pe cutie.