| anonim_4396 a întrebat:

de curand mi-am cumparat o pisica. si isi face nevoile numai pe haine sau ceva moale!
nu stiti cum as putea sa o dresez sa isi faca nevoile in tavita?
funda!
scuze de cat. aleasa sad

Răspuns Câştigător
| queerkulture a răspuns:

Când își mai face nevoile unde nu trebuie, iei "produsul", îl pui în tăviță iar pe ea o bagi cu nasul în el, să miroasă. Fă de câteva ori asa și o să se învețe. E o metoda clasică.
App, să speli foarte foarte bine și să ascunzi hainele sau celelalte lucruri pe care și-a mai făcut nevoile înainte.

4 răspunsuri:
| DianaPrepelita a răspuns:

Pisicile de obicei sunt animale curate. nu este nevoie sa le bati. ...trebuie sa le arati tavita cu nisip si sa le pui acolo de cateva ori, cand obs tu ca ar avea nevoie. cu timpul se vor invata si vor merge singure. trebuie sa ai putinica rabdare si mai este un nisip cu un miros special care "le atrage". Cristal CAT...parca asta era. Bafta

| Laura a răspuns:

Decât să te scuzi te categoria aleasă, nu era mai ușor să pui întrebarea la categoria la care trebuia?

| Zap a răspuns:

Pune-i o bluza veche(ceva moale) acolo si cu timpul schimbi cu nisip.
sper ca te-am ajutat. Sa-ti traiasca mata.

| Stefy_8491 a răspuns:

Mai Nicol da' nu te lasilaughing