| Ioana9769 a întrebat:

Buna!
De obicei nu ma prea machiez, dar cred ca ar fi timpul sa incerc ceva nou.
Am ochii albastri, pleoapele mi se vad cam pe jumatate, genele mari si negre, buzele de marime potrivita.
Ce credeti ca mi s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
| anna_4818 a răspuns:

Pentru ochii albastrii trebuie sa folosesti culori calde. Poti incerca nuante de portocaliu (deoarece este in contrast cu ochii tai, ii scoate in evidenta); mov, roz, culori naturale (bej, maro). Incearca sa nu folosesti albastru, pentru ca ar fi prea mult.
Pt rezultate mai bune incearca aplicarea unei baze de machiaj pentru ca acesta sa reziste mai mult :-?
Poti sa incerci mai multe combinatii de culori pentru un efect mai aparte. :)

http://www.clickpentrufemei.ro/......achiat.jpg

http://i51.photobucket.com/albums/f363/nancymohammed_89/6_2.jpg

cat despre buze. incearca nuante de roz.
daca vrei sa scoti ochii in evidenta foloseste nuante mai naturale. cat mai deschise pentru buze; iar daca vrei sa scoti buzele in evidenta nu exagera cu machiajul ochilor. altfel o sa para strident. sper ca te-am ajutat :* :)

3 răspunsuri:
| Fury a răspuns:

Pe buze ceva roz(merge perfect cu ochii albastrii), apoi un rimel bun pentru volum si alungire, dermatograf negru pe lama interna(cred ca asa se zicehee hee ) de sus si de jos a ochiului si pe pleoape un maro deschis (eu asta as alege avand in vedere ca am o colega care are tot ochi albastri, gene mari si negre si buze potrivite si ei ii sta marpha)
Succes