| ingerashhhh a întrebat:

Buna Doamnelor si Domnisoarelor, spuneti-mi va rog daca ati incercat decolorarea parului cu bicarbonat si ulei de masline? Merci anticipat!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu am incercat si nici nu as incerca pentru ca nu am incredere in aceasta ..metoda

| thalyslly a răspuns:

Nu dar ma indoiesc ca arfunctiona

| buzeduulci a răspuns:

Nu.dar este la farmacie decolorant [pudra +solutia] si nu e mai mult de 6lei.

| monutza90 a răspuns:

Eu am parul blond si am incercat cu musetel sau zeama de lamaie si intr-adevar s-a deschis, apoi am mai incercat cu ceai din frunza de nuc si s-a mai inchis dar mi-a placut mult cum a iesit :)
Eu ti-as recomanda sa nu incerci aceasta metoda deoarece bicarbonatul de sodiu usuca foarte tare parul.Iar uleiul de masline il ingrasa.In cel mai bun caz ai putea folosi uleiul in alte combinatii de retete pentru par.
Aici ai un link de unde postez eu si poti incerca in functie de culoarea parului:
https://www.facebook.com/....../photo.php