| FataInBoxeriSiTricouAlb27 a întrebat:

Buna, dragele mele! Eu am parul destul de rar, si as vrea sa il indesesc cumva. Ce tratament mi-ati recomanda pentru indesarea parului?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Kyttynna a răspuns:

Buna,

Pentru indesirea parului nu am identificat pana acum niciun tratament minune pentru ca tine de mai multi factori printre care: stres, dereglari hormonale diete drastice, sau altele.

In schimb, poti controla caderea parului printr-un tratament pe care eu l-am folosit si a dat rezultate adica Foltene fiole. Eu l -am utilizat intr-o perioada cand imi cadea parul excesiv si tratamentul mi-a stopat problema. Aditional, poti lua si Revalid capsule, sunt niste suplimente alimentare, gen vitamine care ti-ar putea veni in ajutor.

Mai mult, iti recomand sampoanele pentru volum pentru un efect mai bufant al parului.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Firul de par creste dintr-un folicul, dacă tu ai avut mereu parul rar, el nu va fi niciodată mai des pentru ca nu poți înmulți nr de foliculi.
Dar dacă ti-a căzut foarte mult și de asta îl ai rar, atunci îl poți face sa crească un puc mai repede și mai des, sunt o grămada de șampoane și tratamente regenerant cum ar fi uleiul de ricin și produse din comerț.