| hässlich a întrebat:

Eu am cumparat azi niste extensii de la mall, dintr-un magazin cu ochelari cosmetice si altele.Pe ambalaj scria 25 lei.Si scria ca sunt 5 inauntru.Cand sa platesc au spus ca e 25 bucata.Asa ca am luat doua.Am ajuns acasa, si le-am deschis.Pe ambalaj scrie clar 100% natural,humar hair blabla.Dar,mi le-am pus cu grija,si deja aveau aspectul de matura,putin,nu exagerat dar ma deranjeaza oricum, mi-e frica sa nu se faca si mai rau dupaia.Si culoarea e neagra, dar au un luciu dinacela specific la parul sintetic straight faceAi idee ce tip de par este? Sau cum poate fi ingrijit.Am citit la par natural si la sintetic,dar daca nu stiu exact de care este, cum il ingrijesc?

Răspuns Câştigător
| EgoFiet a răspuns:

Sh eu tot la fell am luat si s`a dus dracu. se fakuse naspa. si le-am aruncat =)

3 răspunsuri:
| iPetraAnime a răspuns:

Pentru intretinerea extensiilor ai nevoie de produse adecvate, cum ar fi sampoanele si mastile nutritive, pe care le poti gasi in saloanele de specialitate. I
Parul trebuie sa il pieptani cu ajutorul unei perii din par natural incepand de la ceafa, dar niciodata de la radacina. Prinde-ti parul intr-o coada inainte de culcare pentru a nu exista riscul smulgerii unei mese in timpul somnului.
Nu iti pulveriza niciodata fixativ la baza extensiilor si nici alte produse de styling pe baza de silicon. Acestea iti vor usca peste masura radacina parului. De asemenea, nu iti pieptana parul atunci cand acesta este ud. Parul cu extensii se descurca mult mai usor cand este uscat, neexistand riscul de rupere a parului sau a mesei fixate pe acesta.
Fiind din par natural 100%, extensiile se spala ca si parul tau, cu sampon si basam. ATENTIE! A nu se freca la spalare fiidca are tendinta de incalcire. Recomand spalarea cat mai usoara.

| hässlich explică (pentru iPetraAnime):

Urasc pe cei ce dau copy-paste.Crezi ca as avea nevoie de commentariul tau? In primul rand eu ma documentez pe net inainte sa pun o intrebare.Eu nu te-am intrebat cum sa le ingrijesc pe cele sintetice.Eu am intrebat, daca nu stiu exact de car sunt, cum le ingrijesc.Adica o metoda care e buna la amandoua formele.Desi mai bine nu te oboseai sa scrii ce am vazut deja pe net. Poate te implici mai mult data viitoare cand scrii undeva.Nu hop top, copy-paste.

| sikket a răspuns:

Pai ai grija cum il piepteni sa nu-l tragi prea tare deoarece daca este sintetic este foarte sensibil si se rupe repede eu te sfatuiesc sa nu mai cumperi extensii de la magazine mai bine comanda-ti de pe net ca poate sunt de o calitate mai mare