| iflirius a întrebat:

Eu mi-am comandat rechizite de pe net... un ghiozdan alb cu o gramada de fluturi colorati si restul.mai tot e cu hello kitty... ce credeti o sa ma considere colegii prea copilaroasa? sad

20 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Depinde in ce clasa esti thinking

| Siracuzia a răspuns:

Heeei! Nici vorba! Daca tie iti plac lucrurile mai feminine, de ce sa te creada copilaroasa? Asa sunt fetele, asta inseamna sa fii fata.Si eu sunt la fel ca tine,si mie imi plac astfel de lucruri. Daca tot suntem fete,sa aratam asta, nu? In plus, ce conteaza parerea lor? Fii tu insati! Bafta!

| Aly28 a răspuns:

Nu ai specificat varsta.dar eu imi amintesc ca intr-a 5 mi-am luat caiete cu barbie si radeau fetele,ca ce iti mai iei cu barbie, iar acum la liceulaughingdaca imi iau cu barbie, hello kitty sau latele nu mai zice nimeni nimic
depinde mult si de colegii tai
succes in noul an scolarhappy

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, depinde si de clasa in care treci. Oricum, colegii tai te cunosc deja [in cazul in care nu te muti intr-o alta scoala] deci, iti stiu personalitatea si au idee deja daca esti copilaroasa sau nu. ORicum, tu trrebuie sa te gandesti ce replici destepte sa le dai, dava vreunu se ia de ghiozdanu tau. De exemplu, "asa si? ai vreo problema cu asta?". Dar in niciun caz nu te arata enervata, pentru ca vor continua special. Spune asta cu calm si precizie.
Succes!

| deea07 a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai, dar sa fi copil nu e niciodata un lucru raubig grin

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Buna... Depinde cati ani ai nu ai mentionat asta big grin
Kello kitty are si o colega de-a mea la curea,caiete, penar, ruj... si are 16 ani si nu zice nimeni nimic
Nu cred ca e o rusine... daca tie iti place sa ai rechizite asa nu conteaza ce zic altii
O sa le fie ciuda ca tu ai si ei nubatting eyelashes
Sper ca te-am ajutat :*

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Apropo... imi poti da si mie site?batting eyelashes

| Ariannna a răspuns:

Și eu am unele caiete cu Hello Kitty. Nu-i nicio problemă.Din moment ce ție îți place ce ți-ai cumpărat ce contează părerea lor? Și dacă zic ceva lasă-i în pace. oh go on

| LexieG a răspuns:

Nu, nu cred.Adica depinde, daca tu te comporti copilareste, da o sa te considere.Insa daca esti o persoana matura, nu, fiindca o sa-si de-a seama ca ai ales ghiozdanul ala pentru ca iti place.P.S:daca cumva se intampla ca colegii tai se fie rautaciosi si sa rada de tine, poti sa le spui ca l-ai primit de la cineva si nu ti-ai mai luat altul.

| BiaSiAtat a răspuns:

Hello Kitty este pentru toate varstele... Cunosc o fata care are 16 a

| BiaSiAtat a răspuns:

Hello Kitty este pentru toate varstele, plus cui ii pasa ce cred ei.Eu stiu o fata care la 16 ani arecaiete cu Hello Kitty, penar, etc. Si eu mi-am luat penarcu ursulet ...siii ce? am ghidan cu o pisicuta? siii ce? am coperti cu winx ...sii ce?

| noi3 a răspuns:

Cui ii pasa ce cred ei? daca tie iti plac respectivele lucruri, totul e ok happy

| ChuChu a răspuns:

Buna! Nu conteaza ce sa spun colegii tai, important e sa-ti placa tie happy

| viky98 a răspuns:

In ce clasa trci?

| KrissaZuzix a răspuns:

Atata timp cat tie iti plac nu mai conteaza parerea celorlati. Si daca iti zice cineva ca esti prea copilaroasa, trebuie sa fii mandra de asta, fiindca nu oricine are curaj sa fie ca tine. Si eu am penar cu capul lui minie mouse si e adorabil (si ma bucur ca l.am luat). funda?

| iflirius explică:

Trec intr`a 4 big grin

| oNaDy a răspuns:

Nu prea cred...hello kitty e pentru fete nu neaparat pentru copii. eu unul zic ca o sa fie bine happy

| AlyKaulitz2010 a răspuns:

Nu neaparat.Nu conteaza ce cred colegii tai atata timp cat tie iti place.Te-as putea intreba(daca nu sunt indiscreta), cati ani ai? >__<
Daca ei sunt prosti si vor sa se maturizeze deja de la 11 ani e treaba lor,dar daca tie iti place sa traiesti asa copilaroasa(ceea ce e bine), nu-i baga in seama.Pot sa zica ce vor, parerea lor nu conteaza.

| Dracusoru a răspuns:

Depinde caty ani ai.