| TsSoFoOLiTa a întrebat:

Exista bauturi sau ceva...(orice) pentru a tii se subtia vocea? Fundita. love strucklove struck.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu exista solutie definitiva ci aia cu hidrogen care tine un timp.

| Breakingthehabittonight a răspuns:

Din cate stiu eu bauturi nu exista. numai heliu care e gaz ..probabil la o anumita gazul devine si lichid.

| Sunnyツ a răspuns:

INhaleaza heliu... dintr-un balon. Umfli un balon cu heliu apoi tragi de acolo fara sa respiri. Heliu gasesti si la magazin...

| StefiM a răspuns:

Heliu

| DimLight a răspuns:

Hidrogen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad de ce ai vrea asa ceva. Insa, sa stii ca o femeie cu voce mai groasa e mai senzuala decat una super-pitigaiata. Gandeste-te la Demi Moore, sau Madonna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar crezi ca rezolvarile porblemelor legate de acest mecanism numit "corpul uman" se pot gasi atat de simplist? daca consideri ca vocea ta este prea groasa atunci ceea ce te va ajuta este un consult foniatric pentru analiza vocala si tehnici de ortofonie.
Spre exemplu o problema cu faringele, nasul si amigdalele, influenteaza enorm calitatea si timbrul vocii. Faringele si nasul sunt organe rezonatoare. Secretiile din nas irita faringele si laringele si modifica vocea. Deci tot pe la medici gasesti solutii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a ti se suptia vocea inspiri heliu e in baloanele alea de langa strada

| Raull7 a răspuns:

Ia un balon cu heliu si trage di el si o sa ti se subtieze vocea... Funda?

| FilipEmanuel a răspuns:

Da exista!
Heliul e un gaz care iti subtiaza vocea
Funda?

| ashta a răspuns:

Sunt acele baloane cu heliu care iti subtiaza vocea dar sunt cam rare si efectul e de scurta durata! mult noroc!

| NastaseAlina a răspuns:

Am auzit ca un galbenus de ou luat dimineata pe stomacul gol ajuta, sau poti sa iei o lingurita de miere ( dar efectul tine cateva ore )...

| yoval4 a răspuns:

Da exista heliu care este un gaz si vorbesti subtire cateva minute