| pynnk a întrebat:

Ce trucuri de make up exista pentru a subtia fata?

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Totul tine de conturarea fetei si de folisrea corecta a blushului si a pudrei bronzante. Uite cateva sfaturi aici:
https://www.youtube.com/watch?v=tZ1ObSLcKpE

Te astept si pe blogul meu, pentru mai multe informatii:
www.culore.blogspot.com

https://www.facebook.com/pages/CuLore/672990489392596?ref=hl

| Etelca a răspuns:

Hey!
Foloseste puda de contur(bronzer) pe lateralele nasului, tample, pometi(faci fata de peste si pui bronzer-ul in "gauri") si pe mandibula.
Pa, pa! :*

| andreiGT a răspuns:

Buna, totul tine de nuante si aplicare. Daca vrei sa iti subtiezi fata, trebuie sa ai in trusa de farduri un anticearcan bun, o pudra translucita, o pudra brozanta potrivita tenului tau, un blush perlat si o pensula speciala pentru aplicarea acestuia. Vezi ca sunt multe video-uri foarte explicite peste tot. Bafta!

| TinyLittleStar a răspuns:

Conturarea fetei si aplicarea blush-ului sunt esentiale in obtinerea unui astfel de efect.