| Ionela2243 a întrebat:

Buna fete, eu ma epilez cu ceara la salon, dar nu cu benzi este ceara la oala. A-și vrea sa știu ce tip de ceara este, pentru ca a-și vrea sa ma apuc și eu acasă de epilat. Am comandat și eu ceara dar nu este ca ceara doamnei de la salon. Ceara de la salon este maro, și se întinde foarte bine, cred ca este combinata cu ceva. Eu am comandat 1 kg de ceara dar este foarte proasta in momentul când o pun pe piele și încep sa trag se rupe bucatele. Îmi poate spune cineva dacă știe de unde pot lua ceara ca la salon. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Saloanele cumpara de obicei de la furnizori autorizati, in cantitati mari, asta insemnand pret final mai mic, fata de cineva care cumpara pentru uz personal.

| relian a răspuns:

Intreaba pe aia de la salon, sa iti arate o cutie, o galeata, in ce vine, faci poza la cutie sau in ce vine ceara aia, apoi cauti si tu pe net.
Dar aia poate combina ceara aia si cu altceva, care sa o tina sa nu se faca bucatele micute, cum se intampla la tine.
Ai fost acolo, trebuie sa intrebi, voiau aia sa iti spuna bine, nu, la fel, dar incercai cel putin.

Vrei sa te apuci acasa sa ce anume, sa facu tu pentru atii sau doar pentru tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca ceara caalda traditionala https://www.drmax.ro/ceara-depilatoare-calda-250gr-karaver. Uite, citeste articolul asta: https://www.epilatpro.ro/care-este-cea-mai-bun%C4%83-cear%C4%83-de-epilat