| Justmeandmysmile a întrebat:

Buna fetele,am si eu o problema mai delicata. Sunt fata, am 16 ani si am par pe burta si intre sani,ma rog intre sani e mai mult puf da nu e blond si mi-am facut poza la lumina si se vede. mi-e rusine sa port ceva mai decultat ca porneste de mai de sus. Degeaba i-am spus mamei ca a zis ca nu se vede,ca nu-s tampita sa-l epilez da se vede! Si logic ca daca nu e de acord nu pot sa-mi iau singura benzi de ceara sau apa oxigenata etc. Si de ceva timp sunt obsedata si am senzatia ca se vede si puful de deasupra buzelor (mustata mai pe romaneste laughing ) Si n-am cum sa merg fara sa stie sa ma epilez,ca oricum bani ar trebui sa-mi dea ea. M-as face eu,dar mi-e sa nu inrautatesc situatia. Ce sa fac?crying Destul ca-s mai plinuta,asta imi mai trebuie. Si excludem consult,ca n-am cum fara sa o sacai iar pe mama,o sa zica, ca am innebunit.Am avut odata un chist ovarian pe ovarul drept,dar nu stiu ce ar putea cauza parul,ca in familie nu e cineva sa aiba problema asta, sau nu stiu eu.Va rog,daca vreti sa va bateti joc, nu intrati, OFer fundita! Ce sa fac? Mi-e rusine sa port costum de baie sau ceva mai decoltat

6 răspunsuri:
| dudu13 a răspuns:

Poti sa strangi bani, din banii care ti-i da mama ta ca sa iti iei mancare la scoala si sa iti cumperi benzi happy

| Kasia a răspuns:

Mustata o poti rezolva foarte usor.cumpara niste benzi cu ceara rece de la veet si incalzeste-le putin in palma pune-le in locul respectiv apoi trebuie sa tragi in directia opusa firelor de par.e in jur de 2 lei o banda din aceea si nu cred ca ai nevoie sa ii ceri mamei tale.iar pentru celelalte probleme poti folosi apa oxigenata care e ieftina sau foloseste crema/benzi

| RandomGirl a răspuns:

Fii atenta cu benzile depilatoare/crema/ penseta! Eu m-am iritat foarte tare fiind si o zona extrem de sensibila, ca sa nu mai zic ca cu penseta simt ca imi smulg sufletul din piept. A si cu epilatorul m-am iritat groaznic. O idee buna a fost vopseaua decoloranta dar in cateva saptamani s-a observat diferenta.
Eu iti zic sincer sa il lasi in pace, sa il ascunzi cum poti, iar daca chiar vrei sa scapi de el sa mai tai din el cu foarfeca sau aparat de ras care nu doare deloc. Si eu am par intre sani si e destul de blondut, nu chiar puf, ma fac cu aparatul de ras si il las la cea mai mica dimensiune posibila si nu se mai observa.
Poti sa porti un costum de baie fara bretele gen http://shopping.flu.ro/......+Grey.html ca sa nu ti se vada.
Legat de parul de pe sau cburta poti sa te faci cu ceara sau cu penseta, nu e chiar atat de rau.
O seara placuta.

Răspuns utilizator avertizat
| Feelings14 a răspuns:

Creste din cauza hormonilor care sunt mai " dezvoltati ". nu te-as prea sfatui sa te razipentru ca va creste la loc, mai gros si mai negru. am tot ciotit, si cica majoriotatea fetelor isi decoloreaza parul. deci poti lua un decolorant si sa-l aplici unde-s probleme. si daca chiar vrei sa-l dai de acolo, incearca cu ceara sau cu benzi. alea macar indeparteaza parul cam 2-3 saptamani. bafta!

| monikdragutza a răspuns:

Bai e aiurea rau! Oricum daca mama ta nu se uita la tine sa vada daca te'ai epilat poti sa dai cu un bic si se ia repede dar o sa creasca la loc (logic laughing )... Sau poti sa iei o crema poti sa ii zici mamei tale ca te epilezi pe picioare si te faci si unde mai ai nevoie happy