| Daniela1111 a întrebat:

Bună!
Fetelee, stiți vreo alternativa pentru uscarea ojei hybrid? Acea oja stil gel?
Nu am lampa si am incercat sa o las sa se usuce ca o oja normala dar degeaba, nu functioneaza crying

4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Îți trebuie un neon contra violetă care se cumpără de la Bucur Obor Sau Caută pe internet lanternă cu ultraviolete sau Caută un bec din ăla de pe timpul lui Ceaușescu care se folosea pe stradă există becuri cu Mercur care trebuie să sparg prima dată primul ambalaj de pe dinafară și înăuntru rămâne un bec ca o fiolă iar acel B ca o fiolă emite radiații ultraviolete de foarte mare capacitate încât Îți arde pielea dinăuntru nasului și ochii instantaneu dacă te uiți la el eu am avut gura nasul și ochii timp de șase luni de zile uscată din cauză că mă uitam la un asemenea bec Concluzia este că cel mai ieftin cel mai sigur cel mai rapid dar fi să cauți pe internet un led cu ultraviolete de câțiva wați sau mai simplu și mai simplu și mai simplu ar fi să cumperi o lanternă nu costă mult o lanternă cu ultraviolete și gata O poți folosi Și pentru alte cazuri în viață pentru că ultravioletele și dezinfectează omoară microbii și bacteriile și virușii și tot ce ține de coronavirus și multe altele chiar și SIDA și altele virusuri după planeta asta dacă le dai cu ultravioletă le mor

| RxTx a răspuns:

Altă soluție și mai rapidă și mai ieftină și mai la îndemână ar fi să cauți în bec normal cu filament bec de 100w pentru că becurile normale alea cu filament Emil Tot spectrul toată gama de radiații printre care și radiații ultraviolete ceea ce înseamnă că dacă tu te duci cu unghiile la o distanță de câțiva centimetri de Acel bec normal atunci radiațiile mi se de către becul respectiv vor face ca oja ta care se polimerizeaza în prezența ultravioletelor să se polimeri zeze și datorită ultravioletelor emisă de către acel bec cu filament adică un bec normal care se folosesc și pe timpul lui Ceaușescu

| RxTx a răspuns:

Altă alternativă pentru uscarea ojei cu gel ar fi să mergi cu unghiile la solar rola pentru băgat femei cu ultraviolete pentru că acel solar pentru bronzat femei are foarte multe ultraviolete de 4.000 de ori mai multe decât Ar fi nevoie pentru piele sau o altă rezolvare ar fi să ieși cu unghiile dimineața când răsare soarele pentru că soarele emite ultraviolete dimineața când răsare soarele de când înainte să răsară soarele până când soarele a răsărit tot soarele pe cer o altă soluție ar mai fi să cumperi un neon din ăla pentru verificarea banilor că nu costă mult costă gen până în știu 100 de RON maxim poate costă eu am luat unul cu 14 RON Un din ăla de verificat banii dar tu pentru că o să îl cumperi cu tot cu suport cu tot cu cablu doar să îl bagi în priză poate că o să dai undeva până în 100 de RON pe el și acela neon cu care se verifică banii imită foarte mult de el ultravioletă sau ar mai fi încă o soluție să faci chenarul ăla de scanat hârtii să scaneze cu unghiile tale băgate acolo și 20 de scanări și atunci lumina emisă de către lampa aceea care citește hârtia întărește unghiile ojă pentru că și acea lampă me3 ultraviolete depinde cât de tare vrei să le întărești Poate dai de 42 să scaneze unghiile și atunci se întărește ca și sticla o altă soluție dar care durează și mai mult timp și o să te plictisesc și o să îți crească barbă albă până când se întăresc ar fi să te duci cu unghiile aproape de un neon normal Și acel neon emite ultravioletă pentru o cantitate micuță în cât va trebui să stai acolo patru ore dar încearcă tu să ieși de la Soare vezi dacă nu cumva soarele Chiar are cantitatea de ultraviolete necesară pentru că eu am ochelari care se închid Numai la ultraviolete și mai ales când este nor afară dar soarele este extraordinar de puternic atunci ochelarii mei sunt foarte tare ceea ce înseamnă că soarele emite multe rezultă la violetă dacă ochelarii mei devine aproape negru

| Sonia822 a răspuns:

Eh.dar si cu lampa...tremuraturi, distrugerea nerviloor, cancer de piele... eh