| Ririru a întrebat:

Buna fetelor. Am si eu nevoie de un fond de ten. Cele de la avon sunt bune? Daca da, care? happy. Sau alte fonduri de ten. Multumesc :*.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Incearca-le pe cele de la Federico Mahora, sunt mult mai bune decat celelalte de la Avon sau Oriflame!
Pa, pa.

| curiozitatea a răspuns:

Cumpara de la oriflame sunt FB si ai si batonane adica un fel de creion gros care face ca sa dispara cosurile si pana sa dispara le acoppera http://ro.oriflame.com/......list.jhtml
Asa aplici fondul de ten si uite niste sfaturi :http://www.oriflame.com/campaign/roro/foundation/foundation_5997.html
Oriflame.Foloseste cu increder:)
Funda?

| diana a răspuns:

Salut, CherryPie! kiss
Imi pare rau daca deviez de la subiect.Banuiesc ca esti adolescenta.Desi este normal sa ai cosuri mi se pate firesc sa vrei sa scapi de ele.
Eu una cred ca fondurile de ten de la avon nu sunt prea bune(desi nu le-am incercat). Nu tot ceea ce este ieftin este de proasta calitate dar pe un fond de ten bun trebuie sa dai ceva bani. Si ma gandeam ca de banii astia ti-ai putea lua o crema de cosuri ca sa scapi definitiv.Chiar daca efectul se va cunoaste dupa o perioada de timp, merita.
Bafta!kiss

| katy2010 a răspuns:

La avon nu exista giordani, doar la oriflame...happy dar oricum, nu iti recomand nici de la avon, nici de la oriflame.Cum spune Diana mai sus, mai bine iti iei o crema pentru cosuri din acei bani.Bafta!

| c0okie a răspuns:

Fondurile de ten de la avon nu sunt cine stie cewinking
cele mai bune sunt de la vichy si chanel
sunt cam scumpe... dar merita... fata de alea de la avon care iti fac o faza zici ca esti plasticata laughing
parerea mea... kiss

| Deutsssa a răspuns:

Da, iti recomand Giordani Gold de la Avon. Sau mai sunt unele de la Vichi foarte bune, dar sunt scumpe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu imi plac fondurile de la avon si orifflame.
Nuanta nu se poate testa.
Ce e in poza nu e in sticla, ce e in sticla nu e si pe ten.
Acoperirea nu este destul de buna, deci calitatea este slaba.
Si hai sa nu mai vorbesc despre durata.

Daca nu ai imperfectiuni iti recomand fondul de ten acord parfait roll'on, l'oreal. Ma obsedeaza aceasta inventie :x, acoperire medie, ten natural si il recomand pentru sezonul cald. Eu il folosesc vara pentru ca nu imi lasa tenul sa transpire deci adio machiaj care se scurge!
http://www.envy.ro/......ollon-9159

Mat morphose, nici nu pot sa ii pronunt numele deci spun doar ca il ador! Este tot o creatie by l'oreal.
Am descoperit acest fond de ten in revista mea preferata, si am cumparat inca 4 reviste, si m-am convins! Am tipat in gura mare ca il vreau.
A fost exact ce promitea, un fond de ten suffle la fel ca vada de zahar. Cu o acoperire cat se poate de naturala, iti face tenul incredibil de mat si il hidrateaza :X. Si cu scurgerea orelor... tenul arata din ce in ce mai bine.
Mie imi plac cele cu un pic de roz :).
A da, si are putere mare de hidratare, iti catifeleaza tenul si simti imediat.

http://www.envy.ro/......hose-10422

Acum folosesc affinitone de la maybelline. [ varianta normala nu minerala ]
Mi se pare superb dar cred ca voi reveni la mat morphose pentru ca are ceva special :)... sau pentru ca imi place mie sa am tenul catifelat si sa simt acea spuma printre degete :x.

xoxo

| ellena_7320 a răspuns:

Buna! Eu folosesc de la MaxFactory si este foarte bun.De la Avon ti-as putea recomanda Giordanni si Ideal Shade.Sunt cele mai bune dintre toate.Tot Giordanni poti gasi la Oriflame iar dupa parerea mea are o compozitie mai buna ca cel de la Avon(am folosit si eu). Si cel mai important, fondul de ten sa fie compact! Bafta la alegere...:-)