| OnlyTheScript a întrebat:

Buna fetelor :* as avea si eu o intrebare...De la ce varsta ar putea sa inceapa fetele sa se machieze? Ma refer la machiajul decent..cred ca intelegeti ce vreau sa spun

Răspuns Câştigător
| DaveMustaine a răspuns:

Buna! Eu cred ca o fata ar putea sa se machieze de la 15-16 ani, dar asa cum spui tu-intr-un mod decent. Desigur, sunt fete care nu-ar concepe o zi in care sa nu foloseasca fondul de ten. In fine, pana la urma machiajul il poti adapta in functie de personalitate.

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După vârsta de 18 ani, nu mergi la școală machiată!
Pa, pa.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna happy.
Cred ca daca incepi de la 14 ani este o varsta destul de ok pentru rimel, putin creion de ochi, sau fard de pleoape.
De la 13 ani cred ca e ok pentru luciu de buze.
O zi frumoasa!

| AlinaOneDirection a răspuns:

Pai cam de la 16 ani. Eu folosesc doar balsam de buze si rimel (mai rar). Apropo, frumusetea vine din interior.

| Fatamuntilor a răspuns:

16-17 ani rimel, fond de ten.Ruj ceva mai tarziu. Oricum, cu discretie si numai la ocazii speciale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te machia de la varsta asta, la 20 de ani o sa arati ca de 30.Chiar vrei sa arati ca pitipoancele de la Tv?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18 ani... parerea mea

| ktlina a răspuns:

Buna:*. Pai eu am 15 ani si am inceput sa ma machiez cu rimel si fond de ten de pe la 12-13 ani.De fapt fondul de ten nu mi-l intindeam pe toata fata doar in zonele unde era necesar si atunci cand era un eveniment mai special.Cu luciu de buze ma dadeam de cand eram mai mica. happy Oricum nu e bine sa exagerezi.Ai timp sa te dai cu de toate.

| Flaviia16 a răspuns:

In opinia mea, la 15 ani poti incepe sa folosesti un rimel si sa aplici un fard deschis cu conditia sa te demachezi in fiecare seara happy

| Anonimaa77 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu incepi sa te machiezi prea repede pentru ca tenul tau va imbatrani foarte repede, la 20 de ani vei arata ca una de 35.Mai ai timp sa te machiezi. Din parerea mea ar fi bine ca de la 17-18 ani sa te machieziwinking

| XxRoxyxX a răspuns:

Pai... eu am 12 ani si am inceput sa ma machez cu rimel, creion, fard crem, deloc strident, si BB cream... fondul de ten il folosesc ca si corector. Dar cred ca varsta cea mai potrivita pentru a incepe sa te machezi este 13 ani pentru cel decent, iar de la 16-17-18 ani cel strident. Depinde si de ce culori iti plac, cele naturale sau cele stridente.

| ancaelena24 a răspuns:

Buna, pai incepand cu varsta de 15 ani, poti sa te machezi, dar nu foarte strident, ruj si eventual fond de ten, apoi pe la 16, 17, 18...30, poti sa te machiezi cum vrei, in afara scolii eventual, cum vrei tu dar si chiar daca nu esti la scoala sa nu depeseasca limimita bunului simt dar poti sa incepi sa te dai cu rimel, cu ruj, fond de ten, machiaj de ochi, nu foarte strident dar totusi sa se observe. Dupa maxim 30 de ani nu te vei mai machia atat de strident pentru ca nu pica bine unei femei de 30, 40 de ani sa se machieze ca si o fata de 20 de ani, e penibl. pana la varstele inaintate, te poti machia cum vrei tu, nu strident, dar sa arati ca esti tanara si cocheta. fii inventiva. fata ta e panza ta. SPER SA-TI FIE DE FOLOS!

| Geoosh98mtfc a răspuns:

Eu am 13 ani si ma machiez decent ..rimel, creion, fond de ten, pudra.
la 12-13 ani poti sa te machiezi asa happybig grin

| BriosicaaaDark a răspuns:

De cand te lasa parintii laughing Glumesc. De pe la 13-14-15 ani.Dar depinde si de tenul tau, plus ca excesiv te poate imbatrani. Mai gasesti pe google probabil happy Sper ca te-am ajutat

| ZuZaUatDăFac a răspuns:

Asta depinde de cand vrei tu. big grin

| butherflyeffect a răspuns:

Depinde de tine eu zic 13 ani