| Alexandra_3484 a întrebat:

fetelor! As vrea sa aflu cum pot sa'mi fac manichiura ca cea din poza acesta http://coolnailsart.com/wp-content/uploads/2009/04/nail_ art_design.jpg

Ma intereseaza cele in carouri... Daca vreti

Răspuns Câştigător
| Andra_3863 a răspuns:

Doamne ce idei aveti.straight face auzi tulaughing model cu hartii.laughing e usor.laughing
Du`te la un magazin care are muuulte oje. si cere asa "Oja cu pensula de model!" [cea pe care o am eu a costat 5 lei thinking da` pot face orice cu ea.happyflori...liniutze.etc.happy ] Vezi si tu ce culoare vrei.happy
Aceasta oja are pensula foarte subtire.happy si.simplu; trasezi 2 linii [vezi sa fie cam la distantze egale una de alta.thinking]cum ar fi in poza...albastru.happy dupa...perpendicular.happy
o sa iasa niste patratele.happy dupa le umpli cu cele doua culorilaughing [Una alba, una neagralaughing) sau ce culori ai tu.happy ]

Mi se pare mai usor decat sa faci cu "shablon din hartie" doamne ce idei au unii rolling on the floor

5 răspunsuri:
| 009 a răspuns:

Little_star, are dreptate dar daca nu poti poti sa ceri ajutorul unei prietenehappy

| lala178 a răspuns:

Ca sa arate ca cele din imagine nu cred ca vei reusi tu singura acasabig grin
poti incerca sa te dai cu roz pe toata unghia si apoi sa aplici un model facut de tine pe hartie, si sa dai apoi peste cu albastru...
Zic si euhee hee

| Andra_3863 a răspuns:

Daca esti din Braila ti le fac eu.happy

| Alexandra_3484 explică:

Multumesc, fetelor!

| Byanky13 a răspuns:

Pai te-ai putea duce la un salon de manichiura pentru ca acasa este f greu si nu stiu daca poti reusi tongue pupz vezi u km faci dar asta e singura solutie pe care o gasesc... pop happy love struck