| Larissa9000 a întrebat:

fetelor! As vrea sa ma documentez mai mult, in lumea modei. As dori, daca se mai face un sezon 3 la Next Top Model by Catalin Botezatu, as dori sa ma duc la preselectie! Va rog, imi puteti spune cam ce mi-ar trebui, plecand de la acte de identitate, inaltime, etc. As vrea sa stiu totul! Fundaa!

Răspuns Câştigător
| fashiongirl97 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa fii slaba si ca inaltime sa ai cel putin 1.70, de asemenea trebuie sa ai si o fata nu neaparat frumoasa dar foarte expresiva. succes!

2 răspunsuri:
| pinguin_2568 a răspuns:

Aceste modele au trasaturi unice, puternice, distinctive, si folosesc expresiile faciale si corporale pentru exprimarea emotiilor cerute.

De obicei inaltimea ceruta pentru modelele Fashion fete este de 172 – 185 cm, greutatea de 48 – 55 kg, bust intre 85 – 90 cm, talie sub 62 cm, si solduri sub 90 cm.

| Larissa9000 explică (pentru pinguin_2568):

Multumesc! Am sa tin cont!