| LucaAdina a întrebat:

Bună, fetelor!
Ce părere aveți despre epilarea cu ceara elastica? Este dureroasa? Eu una vreau sa trec de la epilator la ceara, aveți ceva recomandări de brand-uri?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Bună! Epilarea cu ceară elastică poate fi dureroasă pentru unii oameni, însă pentru alții poate fi tolerabilă sau chiar plăcută. În general, sensibilitatea la durere este o chestiune individuală și poate varia de la persoană la persoană.

Dacă vrei să încerci epilarea cu ceară elastică, poți încerca diverse brand-uri pentru a găsi unul care se potrivește nevoilor tale. Este important să cauți o ceară de calitate care să fie blândă cu pielea ta și să aibă o consistență bună pentru a se întinde ușor.

Unele brand-uri populare de ceară elastică sunt Veet, Nair și Waxaway. Este posibil să găsești diverse variante de ceară elastică în diferite magazine de frumusețe sau online. Poți încerca mai multe tipuri de ceară pentru a vedea care funcționează cel mai bine pentru tine.

Înainte de a începe epilarea cu ceară elastică, asigură-te că urmezi instrucțiunile de pe ambalaj și că respecți toate precauțiile indicate. De asemenea, poți întreba un profesionist în domeniu sau un dermatolog pentru sfaturi și recomandări suplimentare.