| Amiiiutzza a întrebat:

Bună! Aș vrea să fac skinny bbl surgeon (căutați pe tt daca nu știți ce e aia) îi gen sa scap de hip dips. De la ce vârstă pot să fac această operație? După câțiva ani de skinny bbl pot să rămân însărcinată sau va afecta?
Vă rogggg

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ai timp sa recurgi la astfel de proceduri de la 25 sau 30 de ani in sus.Deocamdata spui ca ai doar 13-14 ani, prin urmare nici nu esti inca dezvoltata complet.Iar din alte intrebari pare ca mai esti tentata si de altfel de operatii.Eu sper sa mai cresti si sa constientiezi ca nu ai nevoie de niciuna dintre ele, plus ca nici nu dispui de bugetul necesar, hai sa spunem lucrurilor pe nume.Ai idee cate femei ajung sa sufera fiindca apeleaza prea devreme la operatii? Corpul tau este un intreg mecanism care lucreaza si cand intervii in mod inutil se va da evolutia peste cap.Eu te cred ca esti atrasa de tot ce vezi frumos pe tiktok si alea alea, insa iti sugerez sa cauti videoclipuri ale doctorilor care explica cum oamenii acestia isi dau de lucru toata viata odata ce au inceput.

Cauta depre botox sa vezi cum migreaza in alte zone ale fetei, din cauza aplicarii incorecte sau a altor factori, pe masura ce trece timpul, existand riscul sa devii stramba la propriu, ca apoi sa depinzi de alta procedura pentru a rezolva dezastrul actual, cauta despre injectarea grasimii si cum dupa un timp aceasta este reabsorbita de corp, asadar sanii sau fundul sau orice doresti vor reveni la marimea initiala si asa mai departe.Toti fac reclama ca vai ce misto e, dar prea putini arata realitatea din spate.Ai mare grija ca nu tot ce zboara se mananca.

| Amiiiutzza explică (pentru dullcat):

Nu am 13-14 ani dar mulțumesc?

| dullcat a răspuns (pentru Amiiiutzza):

Asa am dedus, fiindca aici spuneai ca ai 13 ani:

https://www.tpu.ro/......l-pe-alte/

Cu placere...Esti frumoasa este cum esti, crede-ma!

| ioana748 a răspuns:

Nu are legatura cu vreo sarcina. Oricum ai ales o operație periculoasa cu indice de eroare foarte mare. Vei sta numai prin spitale.
Daca ai parinti roaga i sa te ajute cu un consilier care sa lucreze cu tine pentru cresterea stimei de sine. Nu i totul despre fizic, de fapt in mare parte nici nu conteaza. Daca tu ai incredere in tine si esti multumita pentru faptul ca esti sanatoasa si frumoasă in felul tau s-ar putea sa ai surprize vazand cati baieti te vor remarca.Acum depinde si ce gen de baieti doresti sa te remarce. Vorbeste cu un consilier si nu incerca sa copiezi pe nimeni, tu esti unica si atat.

| eliancodrut a răspuns:

Dupa ce tu pui intrebarea tu vrei sa ne documentam ce inseamna? Nu crezi ca este obraznicie curata?

| VoidEternal a răspuns (pentru eliancodrut):

laughing Te-a obligat cineva sa te documentezi? Ideea site-ului este sa dai sfaturi. Dacă vrei o faci, dacă nu, nu, chiar n-are nicio logică sa sari opărit. Stai chill nu te-a pus nimeni sa studiezi, doamne ferește, poate înveți ceva nou. laughing

| eliancodrut a răspuns (pentru VoidEternal):

Sfaturile dupa ureche sunt cele mai nocive. Ca sa poti da sfaturi corecte trebuie sa fi documentat, altfel se aplici culmea metodicii: Sa inveti pe cineva ceea ce nu stii.

| kencarson a răspuns:

De ce ai vrea așa ceva, imo arata oribil fetele de își fac intenționat așa cv să scape de ceva complet normal. Trebuie să ai peste 18 ani pentru orice operație de genul. N-are treaba cu sarcina i guess.