| Ririru a întrebat:

Buna fetelor.
Ce sampon folositi?

Am cumparat ieri un sampon de la Garnier [ http://www.google.ro/......tp?/imgres r:31, s:0&tx=48&ty=53 ]. Si vreau sa stiu daca a mai incercat cineva si este bun.
Am cumparat pentru toate tipurile de par, pentru ca pentru par cu tendinta de ingrasare n-am gasit. E bun de ceva? De obicei cei de la Garnier au produse bune.

Răspuns Câştigător
| Ganduri albe a răspuns:

Si eu am folosit samponul asta imi place foarte mult si imi prieste. Acum depinde de parul fiecaruia dar eu til recomand cu toata increderea happy. Te pup :*

7 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Sampoanele Garnier contin Sodium Laureth Sulfat SLS- substanta folosita pentru obtinerea spumei dar care este un detergent periculos folosit in concentratii mai mari in detergentii de curatat podelele. Pe eticheta NU ar trebui sa apara: sodium lauryl sulfate, cocamide MEA siDEA, lauramide MEA si DEA, PEG, polyethylene, polyethylene glycol, polyoxyethylene, eth (ca in sodium laureth sulfate), sau oxynol. Daca ai sa intri pe pagina http://www.cosmeticsdatabase.com/......h_free.php vei vedea ca sampoanele Garnier si multe altele au risc moderat de periculozitate. Aici ai sampoanele cu risc 0 pentru sanatate: http://www.cosmeticsdatabase.com/......browse.php Din pacate sunt prea scumpe pentru noi.

| rosto a răspuns:

Eu il am pe asta, mi se pare prost rau, e diluat, un fel de apa chioara cum s-ar spune, si mi se pare ca nu spala prea bine parul daca dau o singura data cu sampon. nu prea ma incanta sincera sa fiu.

| cornculapte a răspuns:

N-am folosit de-asta, dar foloseam mai demult Fructis, tot de la Garnier si mi se parea destul de bun. Acum folosesc Dove.

| Georgianna3723 a răspuns:

Folosesc Clear Anti-dandruff. Sincer mi se par foarte bune sampoanele Clear.

Răspuns utilizator avertizat
| danteluta a răspuns:

Da sunt produse bune dar depinde si de par, eu folosesc de la yves rocher de multi ani si sunt multumita, sampon cu hamamelis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi merge bine cu syoss si cu pantene