| nCansu a întrebat:

Buna fetelor. E adevarat ca daca la spalarea parului aplic ulei de maslime, apoi clatesc bine, parul imi va creste mai repede? Dar daca mi-l impletesc des? Pentru o decoora naturala, ce mi-ati propune? Dau fundita happy

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu. Pentru cresterea rapida e recomandat uleiul de ricin. Nu are nici o relevanta impletitul. Pentru decolorare naturala foloseste ceaiul de musetel.

| Anna121 a răspuns:

Uleiul de masline are multe beneficii pentru par. Pentru rezultate mai rapide, iti recomand sa-l folosesti impreuna cu uleiul de ricin. Insa trebuie sa le lasi pe par cel putin o ora, sau sa te dai seara inainte de culcare, iti pui o folie / prosop in cap, iar dimineata te speli foarte bine fiindca uleiul iese greu din par. Daca iti impletesti parul sa nu o faci foarte strans fiindca o sa se rupa, cat despre decolorarea naturala, poti folosi ceai de musetel, dar nu iti pot zice sigur c-o sa ai rezultate.

| dianainsta01 a răspuns:

Confunzi uleiul de ricin cu cel de masline.

| nCansu explică:

Multumesc mult pentru raspuns. Am auzit de uleiul de ricin, dar m-am gandit sa nu fac vreo prostie sa le combin pe ambele sa imi stric parul. Faza e... ca eu aveam un par foarte lung, dupa lungi rugi ale mamei mele mi l-am tuns, pentru ca mi-era foarte despicat la varfuri. La coafor i-am spus sa nu ia mult, iar dintr-un par pana la fund am ajuns sa am un par pana la umeri si nu imi place cum imi sta. happy

| Andrada28 a răspuns:

Parul creste repede cu ulei de ricin