| Haiiipa a întrebat:

Buna fetelor! Sunt in dubii si am nevoie de un sfat. Nu stiu ce fond de ten sa aleg intre Farmasi Stay Matte si Rimmel London Stay Matte. Voi ce ma sfatuiti sa fac? sad Si daca se poate sa ma ajutati sa-mi spuneti cam la ce pret le pot gasi pe amandoua. Stiu ca sunt in jur de 20 de lei amandoua dar nu stiu precis. Va multumesc anticipat:*

3 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Păi ce trebuie să știi e că dacă vrei unul dintre aceste fonduri de ten trebuie să ai tenul gras/uleios. Farmasi e cu o idee mai ieftin decât Rimmel London, dar depinde de locul din care cumperi. Eu am auzit fetele care folosesc că sunt mai mulțumite de cel de la Farmasi decât de cel de la Rimmel. Pe cel de la Rimmel eu l-am văzut la 16-18 lei, iar pe cel de la Farmasi la 9-10 lei. Dacă le cumperi din magazin ar fi bine să le și testezi, rogi fetele de acolo să-ți aplice fondul de ten pe față și să vezi dacă-ți place, dacă ți se potrivește și nu-l cumpăra atunci! Neapărat să vezi cum arată la lumină naturală pentru că la luminile din magazin se vede cu totul altfel sau dacă ai prietene care dețin fondurile astea de ten să le rogi să te lase să încerci și tuhee hee pupici

| sontzy a răspuns:

Rimel London

| Darksidebb a răspuns:

Dupa parerea mea cel de la rimmel london e mai bun are o textura mai frumoasa si lasa tenul mat si fara stralucire nu arata deloc gras si nu trebuie folosita nici-o pudra peste.mie imi place mult. Sper ca te-am ajutat funda? big grin