| Stefania96dfg a întrebat:

Fondul de ten-pudra este bun? Acopera bine?

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Fondul de ten pudra, este o textură fină de pudră, ce conferă tenului un aspect mat şi mătăsos.Este facil de utilizat, şi asigură o acoperire bună. Poate fi folosit direct pe ten, sau după o cremă hidratantă, pentru o mai bună fixare, şi este recomandat persoanelor care vor să realizeze un machiaj uşor şi natural.

| Petruţa98 a răspuns:

Buna! Eu folosesc pudra si mi se pare destul de eficient dar depinde ce fel de marca are pudra!